Başkan İlhan’dan Van milletvekillerine sert eleştiri...

Haftalık olarak kent ve ülke gündemiyle ilgili basın toplantılarını sürdüren Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu hafta iktidar milletvekillerini gündeme taşıdı.

Başkan İlhan’dan Van milletvekillerine sert eleştiri...

Van Milletvekilleri tarafından, seçim döneminde söz verilen hiçbir vaadin yerine getirilmediğini ifade eden Başkan İlhan, Van milletvekillerinin, kronikleşen sorunlara hiçbir çözüm üretmediğini, vekillerin 2021 yılında birçok yakınını işe aldığını ileri sürdü.

"HANGİ KURUMLARDAKİ MÜDÜRLERİ, İSTENİLENİ YAPMADI DİYE GÖREVDEN ALDINIZ?"

Başkan İlhan, AK Parti Van Milletvekillerinin istedikleri işi yapmayan kurum müdürlerinin görevden alındığını ileri sürerek, "AKP Van Milletvekilleri; 2021 yılında Van'a özgü hangi projeleri hayata geçirdiniz? Van Gölü koruma kanunu, Van Çevre Yolu, Kuzey Van Gölü Demiryolu Projesi gibi projelerle ilgili ne gibi çalışmalar yaptınız? Seçim dönemlerinde defalarca söz verdiğiniz stadyum, otogar gibi konularda hangi adımları attılar? Van'ın hangi kronik sorununa çözüm ürettiniz? Van'da hangi kurum müdürlerini hangi işlerinizi yapmak için atadınız? Hangi kurumlardaki müdürleri istediğiniz her işi yapmadığı için görevden aldınız? 2021 yılında kaç yakınınızı işe aldınız? Kaç yakınınıza istediğiniz makamlara getirdiniz? Pandemi sürecinde binlerce esnaf işçi, mağdur oldu bu süreçte bu mağduriyetlerin giderilmesi için neler yaptınız? Van'a hitap eden başta Kapıköy olmak üzere, Esendere ve Gürbulak sınır kapılarının açılması ve İranlı misafirlerin geliş gidişinde problem çıkmaması adına kalıcı çözüm için ne gibi bir çalışma yaptınız? Van'da vatandaşlarımızın faturalarını ödeyemediği için elektrik, su, doğalgazı kesiliyor. Bu durumdan haberiniz var mı? Van'ın depremden bu yana yapılmayan imar planı konusunda hangi çalışmaları yaptınız? Van'da her geçen gün artan işsizlik sorununun çözümü için hangi çalışmaları yaptınız? Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak iktidar partisinin Milletvekilleri 2021 yılında ilimizle ilgili yaptıklarını kamuoyuna açıklamayı davet ediyoruz" dedi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER