Başkan Güray: Şimdi sıra birlik beraberlik içinde Van’ı “AK belediyecilikle” buluşturma vakti

AK Parti Van Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Abdulahat Arvas oldu. İl Başkanı Emre Güray aday tanıtım toplantısının ardından, “Yıllardır partimize hizmet eden, yol arkadaşımız, başkan adayımız Abdulahat Bey’i kutluyorum. Şimdi sıra birlik beraberlik içinde Van’ı ak belediyecilikle buluşturma vakti” dedi.

Başkan Güray: Şimdi sıra birlik beraberlik içinde Van’ı “AK belediyecilikle” buluşturma vakti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi'nde ‘Aday Tanıtım Toplantısı’ düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek mahalli idareler seçiminde AK Parti'nin 48 ildeki belediye başkan adayını açıkladı. Yapılan toplantıda Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı da 27. Dönem milletvekili olan Abdulahat Arvas oldu.

“SEÇİMLERİ KAZANARAK YEPYENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICINI YAPACAĞIZ”
AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray, aday tanıtım toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Güray, 31 Mart günü Van’da seçimleri kazanacaklarına inandığını belirterek, “Parti genel merkezimizin değerlendirmeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın uygun görmesiyle değerli yol arkadaşımız Abdulahat Arvas, büyükşehir belediye başkan adayımız olarak görevlendirildi. Daha önce milletvekilimiz olarak şehrimize, partimize hizmet eden Abdulahat Bey ile daha öncede çalıştık. Kendisi Van’ımızın öz evladıdır. Bu şehrin caddesini, sokağını bilen ömrünü Van ve Erciş’te geçiren saygın bir iş insanıdır. Kentimizin hizmete, sosyal belediyeciliğe, kalkınmaya ihtiyacı var. Bunun için başta büyükşehir olmak üzere şehrimizin ilçeleriyle birlikte ‘ak belediyecilik’ ile buluşması gerekiyor. Büyük bir sinerji ve dinamizmle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Parti yönetimimizle, gençliğimizle, kadın kollarımızla ve tabi ki çok kıymetli halkımızla birlikte şehrimiz için çok önemli olan bu sınavı geçeceğimize olan inancım tamdır. Seçimleri kazanarak yepyeni bir dönemin başlangıcını yapacağız” dedi.  

“ABDULAHAT BEY ETRAFINDA KENETLENELİM”
Ekip çalışmasıyla, uyum içinde çalışarak bu süreci yürüteceklerini ifade eden Güray, “İşin doğası gereği birçok değerli isim arasından böylesi önemli görev bir kişiye verilecekti. Her biri, birbirinden kıymetli aday adaylarımızın bundan sonra desteğine daha çok ihtiyacımız var. Gerçekten Van’ımızı düşünüyorsak el ele verip çok güzel, güçlü bir seçim kampanyası yürütmeliyiz. Bu kampanya örnek bir kampanya olmalı. Aday adaylarımız, üyelerimiz, partililerimiz ve hemşerilerimizle birlikte küskünlük, dargınlık olmadan, hiçbir olumsuzluğa mahal vermeden 31 Mart gününe kadar, gece-gündüz demeden çalışmalıyız. İlçe adaylarımızın da belirlenmesiyle gücümüze güç katacağız ve Van’da birçok belediyeyi kazanacağız. Hemşerilerimiz de büyük AK Parti ailesi de buna yürekten inanmalıdır. Rekabetin çok yüksek olduğu bu süreçte partimize başvuruda bulunan, teveccühlerini eksik etmeyen, hizmet etmek için gönüllü olan bütün büyükşehir aday adaylarımızı tebrik ediyorum. Yine parti çalışanlarımıza sürecin başından beri sarf ettikleri emek için teşekkür ediyorum. Büyükşehir adayımız Abdulahat Bey etrafında kenetlenelim. Yıllardır partimize hizmet eden, yol arkadaşımız, başkan adayımız Sayın Arvas’ı kutluyorum. Şimdi sıra birlik beraberlik içinde Van’ı ak belediyecilikle buluşturma vakti” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER