Arvas’tan, namazlığa ayakkabıları ile basan Kılıçdaroğlu’na tepki…

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ayakkabıları ile basarak verdiği poza sert tepki göstererek “Ayakkabınızla bastığınız o seccade mütediyyin halkımızla helalleşme değil oy peşinde olduğunuzun en açık göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Arvas’tan, namazlığa ayakkabıları ile basan Kılıçdaroğlu’na tepki…

Katıldığı iftar programı sonrası seccade üzerine ayakkabıları ile basarak poz veren Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştiren Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, “Milletin değerlerini alenen aşağılayan, başörtüsüne bir metrelik bez parçası diyen, camileri ahıra çeviren, evrensel mesaj olan ezanı Türkçe okutan bu zihniyet kalkmış dini değerlerini yaşamak isteyen mütedeyyin halkımızla barışmak, helalleşmek istiyorum diyor. Milletin değerlerini aşağılamaya, ayaklarının altına almaya alışmış bu zihniyetin helalleşme mantığı da böyle oluyor demek ki… Söz de helalleşmek istediğinizi söyleseniz de haliniz sizi ele veriyor. Takiyyenizi bu millet gayet güzel gördü. Ayakkabınızla bastığınız o seccade mütedeyyin halkımızla helalleşme değil, oy peşinde olduğunuzun en açık göstergesidir” ifadelerine yer verdi.

CHP zihniyetinin her zaman halkımızın değerleri ile kavgalı olduğunun altını çizen Arvas; CHP zihniyeti bu ülkede Kuran öğrenilmesini, ahlaklı, dini ve milli değerlerine sahip çıkan bir nesil yetişmesini istemiyor. 28 Şubat’ın karanlık dehlizlerinde kalan bu zihniyet her fırsat bulduğunda yeniden hortluyor. Köhnemiş alışkanlıklarla, halkının değerlerinden, isteklerinden uzak olduğunuzu zaten biliyoruz da keşke iddia ettiğiniz gibi gerçekten mütedeyyin halkımızla helalleşe bilseydiniz. Halkın değerleri ile kavga etmenin sizi iktidara getirmeyeceğini anlayınca takiyye ile “saygılı” olmaya çalıştınız. Ancak samimiyet, iyi niyet içermeyen bu sözler hal dili ile adeta bağırdı son pozunuzla” İfadelerine yer verdi.

Arvas, “CHP, halkıyla kavgalı bu zihniyeti maalesef bir türlü bırakamıyor. Söz de bıraktığını iddia etse de özü öyle demiyor. Söz konusu pozu verirken Kılıçdaroğlu’nun yanında bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘Sağdan oy almak için takiyye yapıyoruz, onlar gibi görünmeye çalışıyoruz’ ifadeleri her şeyi özetliyor. Ancak bilmedikleri bir şey var. Bu halk göstermelik bir başörtülü almakla, helalleşelim demekle bu zihniyetin değişmeyeceğini ve asıl niyetlerini gayet iyi biliyor. Kazanımlarının ve özgürlüklerinin ellerinden alınmasına da bu millet asla izin vermeyecektir” açıklamasında bulundu.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER