Yüz yüze eğitimde ikinci süreç yarın başlıyor

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal yüz yüze eğitimde ikinci sürecin Pazartesi günü başlayacağını belirterek, yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı doğrultusunda 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan ikinci aşamanın uygulama programının detaylarını paylaştı.

Yüz yüze eğitimde ikinci süreç yarın başlıyor

        İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7) uygulanacağını söyledi.

 

   Müdür Şipal, lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacağını açıkladı. Sınıfların, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacağını belirten Müdür Şipal, her ders süresinin 30 dakika, dersler arası dinlenme süresinin ise 10 dakika olarak uygulanacağını ifade etti.

 

   Müdür Şipal, ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla Cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceğini söyledi.

    OKUL ÖNCESİ, İLKOKUL VE ORTAOKULDA EĞİTİM-ÖĞRETİM

Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağını söyleyen Şipal, “İlkokul ve Ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak. İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil, Kur'an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek” dedi.

    Müdür Şipal, lise hazırlık sınıflarında ve 12. sınıflarda ise haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve meslekî derslerden okul yönetimince belirlenenler yüz yüze eğitimle, bunların dışında kalan derslerin ise uzaktan eğitim yoluyla verileceğini ifade etti.

    OKULA DEVAM İSTEĞE BAĞLI OLACAK

Müdür Şipal bakanlığın da açıkladığı gibi okula devamın isteğe bağlı olacağını belirterek, “Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak. Uzaktan eğitimlerde bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak. Öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler okul yönetimlerince alınacak. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER