Kent Park'ta 'Eğitim Köşkü' açılıyor

İpekyolu Belediyesi Kent Park’ta kadınların, gençlerin ve öğrencilerin nitelikli bir şekilde kullanabileceği eğitim köşkü açıyor.

Kent Park'ta 'Eğitim Köşkü' açılıyor

   İpekyolu Belediyesi, daha önce Bostaniçi mahallesinde hayata geçirdiği ‘Eğitim Köşkü’ projesine bir yenisini daha ekledi. İpekyolu Belediyesi Maraş Caddesi üzerinde, Belediye Hizmet Binası yanında bulunan Kent Park’ta eğitim köşklerinden ikincisini inşa ediyor. Kent Park’ta inşa edilecek eğitim köşkünde personel ve danışma odaları, ergonomik mobilyalarla kişisel çalışma ve etüt alanları oluşturulacak. Kitaplıklarla ayrıcı alanlar oluşturulacak. Yine bu eğitim merkezinde bay, bayan, engelli wc ile mutfak ve depo alanları bulunacak. Öğrencilere burada kahve ve çay ikram edilecek. Yapılacak eğitim köşkünde amaç eğitim merkezi olarak kullanılabilecek güvenli bir merkezin kurulmasına ön ayak olmak ve burada öğrencilerin okul dışındaki zamanlarının sağlıklı, güvenli ve eğitime destek bir ortam sağlamak.
BAŞKAN V. ASLAN: ÇOCUKLAR HUZUR İÇERİSİNDE DERS ÇALIŞSIN İSTİYORUZ
    Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, açılacak eğitim köşkünün çocuklar için ders çalışabilecekleri, araştırma yapabilecekleri, sıcak bir ortam olacağını söyledi.
   Yapılacak eğitim köşklerinin Türkiye’de örneğinin bulunmadığını belirten Aslan, şöyle konuştu:
   “En fazla önemsediğimiz hizmetlerin başında eğitim geliyor. Ben ev ziyaretlerinde gençlerin, çocukların küçücük odalarda, küçücük masalarda 4-5 kişi oturup ders çalışmaya gayret gösterdiklerini gördüm. O yüzden bizde dedik ki İpekyolu’nun belli noktalarına eğitim köşkü yapalım. Bir tanesi inşallah başlıyor, Bostaniçi Eğitim Köşkümüz. Diğerini de şehrin merkezinde Kent Park’ta yapalım dedik. Çocuklar için ders çalışabilecekleri, araştırma yapabilecekleri, sıcak bir ortam hazırlayalım istedik. Orada tek istediğimiz çocuklarımızın güven içerisinde, huzur içerisinde bir ortam da ders çalışmasını sağlamak. Gençlerimize kahve, çay gibi içecek ikramlarımız olacak. Yuva gibi sıcak bir ortam hazırlayalım dedik. Hem de projemizi siz basın mensuplarının beğenisine sunalım. Fikirlerinizi, görüşlerinizi, önerilerinizi öğrenmek istedik.”
BAŞKAN V. ASLAN: EĞİTİM KÖŞKLERİMİZE RAĞBET GÖSTERİLECEĞİNE İNANIYORUM
   Şehrin 4-5 yerine daha ‘Eğitim Köşkü’ inşa edeceklerini söyleyen Belediye Başkan V. Sinan Aslan, şunları kaydetti:
“Bu eğitim köşklerinde bazen matematikçi, bazen fizikçi, kimyacı, diğer branş öğretmenleri ihtiyaç duyulduğunda görevlendirilecek, çocuklarımıza ders anlatacak, rehberlik edecek. Bu konu ile ilgili de milli eğitim ile protokolümüz var zaten. Gerekli desteği sağlayacağız. Bu ikincisi oldu, şehrin 4-5 noktasına bu eğitim köşklerinden yapacağız. Çocukların gelip ders çalışabileceği ortamlar hazırlamak istiyoruz. Bazen ziyaretlerimde görüyorum 10 kardeşli aileler var. Belki buraya birçok yerden kardeşlerimiz gelip ders çalışacak. Asıl amacımız o çocuklarımıza o fırsat eşitliğini sağlamak inşallah başarılı oluruz. Ben eğitim köşklerimize çok fazla rağbet gösterileceğini inanıyorum.” Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER