Hüda Par: 'Çığ nedeni ile yeni acılar yaşanmasın'

Hür Dava Partisi (Hüda Par) Van İl Başkanlığı, Bahçesaray yolunda ilki 4 Şubat, ikincisi 5 Şubat'ta meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği, 84 kişinin de yaralandığı çığ felaketi bölgesinde bugüne kadar alınan tedbirleri sordu. Açıklamada, verilen tünel sözünün yerine getirilmesi istendi.

Hüda Par: 'Çığ nedeni ile yeni acılar yaşanmasın'

   Hüda Par Van İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “4-5 Şubat 2020 tarihinde yaşanan çığ felaketi neticesinde 41 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 84 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaşanan acı olay hepimize derin acılara yaşatmıştır. İlimizde kış mevsimi yaklaşmakta ve maalesef yapmış olduğumuz araştırmada kış aylarında yeni çığ felaketlerinin önüne geçmek adına Bahçesaray yolunda her hangi bir önleyici tedbirin alınmadığını müşahade ettik” denildi.

“VERİLEN TÜNEL SÖZLERİ BİRAN ÖNCE YERİNE GETİRİLMELİDİR”
Açıklamanın devamında Bahçesaray yolu için verilen sözlere dikkat çekilerek, “Bizler de yeni acılar yaşamak istemiyoruz. Bu nedenle çığ döneminde verilen tünel gibi kalıcı sözlerin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz. Ancak tünel gibi kalıcı tedbirlerin yapılmasının alacağı uzun süre de gözetilerek derhal “Perdeleme, Çelik Kafesli Önlem” gibi tedbirler alınarak en azından bu kış için yeni felaketlerin önüne geçilmelidir. Benzeri örneklerini Yedigöller bölgesinde gördüğümüz çelik kafes ve perdeleme çalışmaları neticesinde bölgede yeni çığ felaketleri görülmemiştir. HÜDA PAR olarak halkımızın güven ve selameti adına acil tedbir alma zorunlu bir hal aldığından bu açıklama yapılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadeleri kullanıldı.
VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER