Nureddin Nebati: Tam bağımsız Türkiye vizyonu ile yeni bir yola girdik

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'nin yeni bir yola girdiğini ve önceliklerinin düşük faiz olduğunu söyledi.

Nureddin Nebati: Tam bağımsız Türkiye vizyonu ile yeni bir yola girdik

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki görev değişiminden sonra eski bakan Lütfi Elvan ve yeni bakan Nureddin Nebati, devir teslim töreninde bir araya geldi.

Karşılıklı iyi niyet temennilerinin dile getirildiği törende Nebati, ekonomik hedeflerine ilişkin önemli mesajlar verdi.

Türkiye'nin yeni bir yola girdiğinin altını çizen Nebati, önceliklerinin yüksek faiz değil yüksek istihdam olduğunu vurguladı.

"SORUMLULUĞUN GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini ifade eden Nebati, "Millete bu makamda hizmet için sorumluluk gerekiyor ve bu sorumluluğu aldık. Bu sorumluluğun gereklerini yerine getirmeye gayret edeceğiz." dedi.

"ÖNCELİĞİMİZ YÜKSEK FAİZ OLMAYACAK"

Yıllardır hayali kurulan tam bağımsız Türkiye vizyonu ile yeni bir yola girdiğini söyleyen Nebati,  "Bu süreçte göreve gelirken bizlerin en önemli önceliği yüksek faiz olmayacak.

"KRONİK SORUNLARI ÇÖZÜP İSTİHDAMI ARTIRACAĞIZ"

Görevimiz, yatırım üretim ve ihracat artışını tetiklemek ve bu sayede cari açık dış borç gibi kronik sorunları tamamen bertaraf etmek, istihdamı artırmak, ücret artışını sağlamak, Türkiye'nin iç dinamiklerini de dikkate almak kaydı ile ulusal ve uluslararası tüm ilişkileri gözeterek asla kulağını sokaktan işten, iş adamından, çalışanından uzak tutmayarak gereğini yapmak olacaktır.

"İNSANLARIN ÖNCELİKLİ OLDUĞU BİR POLİTİKAMIZ OLACAK"

Artık işçinin de kendisini patron olarak hissettiği bir söylemi geliştiriyoruz. Bu ülkede sabit gelirliler nasıl enflasyona ezdirilmedi, emekliler ezdirilmedi. Bundan sonraki yolculuklarımızda önceliklerimiz arasındadır. Ekonomi yönetimi emeğini sarf eden hangi konumda olursa olsun insanların öncelikli olduğu bir ekonomi politik anlayışımız olacak."

Ensonhaber

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER