Bakan Bolat duyurdu! Sıfır ve ikinci el otoda indirimler başlıyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ''Hem ikinci el satışlarda hem de sıfır araç satışlarında bolluk yaşandığını ve fiyatlarda yüzde 15'e varan düşüşler olduğunu söyledi. Bayiler stoklardaki arabaları ortaya çıkardı ve kampanyalara başladı.'' dedi.

Bakan Bolat duyurdu! Sıfır ve ikinci el otoda indirimler başlıyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ikinci el ve sıfır araç satışlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

''FİYATLARDA YÜZDE 15’E VARAN DÜŞÜŞLER VAR''

Satışlarda bolluk yaşandığını ve fiyatlarda yüzde 15'e varan düşüşler olduğunu kaydeden Bolat, ''Yıl sonuna kadar sıfır araç satışlarında yüzde 10 ila 20 arasında indirim kampanyaları görmeye başladık, başlayacağız.'' diye konuştu. ''Rekabetçiliği yeniden kazanmış olduk.'' diyen Bolat, ''Rekabetle birlikte fiyat düşüşleri de beraberinde gelecek.'' ifadesini kullandı.

"EMLAKTA DA BALON KALKTI"

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Emlakta da ciddi anlamda satış fiyatlarında köpüğün ortadan kalktığını gözlemliyoruz, piyasayı denetliyoruz. Gıda perakendecileri ile de toplantılar yaptık. Onların da uygulamaları ile alakalı yanlış bulduklarımız noktasında denetimlerimizi arttırdık. Onlardan da indirim bekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bütün marketlerden büyük bir indirim kampanyası bekliyoruz" diye konuştu.haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43