banner31

Zabıtadan kaldırım işgallerine yönelik çalışma…

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, ana arterler ve ara sokaklarda artan seyyar satıcı ve kaldırım işgallerine karşı çalışma yaptı.

Zabıtadan kaldırım işgallerine yönelik çalışma…

 Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire kent genelinde seyyar satıcılık yapanlarla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Vatandaşlar ve cadde esnafından gelen şikâyetler üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere yoğun olan ana arterler ve ara sokaklarda kaldırım ve yolları işgal ederek yaya ve araç trafiğini engelleyen seyyar satıcılara yönelik çalışma gerçekleştirdi. 

Halk sağlığını tehdit eden, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan seyyar satıcılar daha önce uyarılırken, akşam saatlerinde ise uyarıları dikkate almayanlara karşı çalışma yapıldı.

İlçe belediyeleri ile koordinasyon halinde yapılan denetimlerin devam edeceği ve seyyar satıcılara müsaade edilmeyeceği belirtildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2022, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN KALDIRIMLARI İŞGAL ALTINDA
VAN KALDIRIMLARI İŞGAL ALTINDA - 1 ay Önce

Bütün Van Zabıta Teşkilatından şikayetçi. Ana arterler, ara sokaklar ve arka sokaklardaki kaldırımların hepsinde manavların, fırınların, dükkanların, marketlerin, tuhafiyecilerin, inşaat ve tesısatçıların, pastane ve lokantaların, çay ocağı ve kafelerin malzemeleri, ürünleri kaldırımlarda teşhir edilmiş, konulmuş halde. Zabıta istisnasız hiçbir esnafın ürünlerini, mallarını, malzemelerini kaldırımlarda bırakmasın. Bu işi her gün her hafta takip edip şu şehri düzene soksun.

SIRADAKİ HABER