YYÜ'deki basketbol turnuvası sona erdi

Van YYÜ’de gerçekleşen Üniversiteler Arası 1. Lig Basketbol Grup Birinciliği Müsabakaları’nın Ödül Töreni Yapıldı.

YYÜ'deki basketbol turnuvası sona erdi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Üniversitemiz ev sahipliğinde 4 - 8 Nisan 2022 tarihlerinde gerçekleşen, sekiz ilden 3 kadın ve 7 erkek takım olmak üzere 10 takımın mücadele ettiği `Üniversiteler Arası 1. Lig Basketbol Grup Birinciliği Müsabakaları` yapılan ödül töreni ile son buldu.

Van Yüzüncü Üniversitesi spor kompleksinde gerçekleştirilen Üniversiteler Arası 1. Lig Basketbol Grup Birinciliği Müsabakaları'nda Erkekler kategorisinde birinciliği İnönü Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı kazandı. Aynı kategoride ikinciliği Dicle Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, üçüncülüğü Adıyaman Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı elde etti. Erkekler kategorisinde grup birincisi olan İnönü Üniversitesi’ne ödülü Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli takdim etti. İkinci olan takıma ödülünü Doç. Dr. Muzaffer Selçuk, üçüncü olan takıma ise ödülünü Cahit Tekin verdi.

Üniversiteler Arası 1. Lig Basketbol Grup Birinciliği Müsabakaları'nda Kadınlar kategorisinde ise birinciliği Atatürk Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kazandı. Aynı kategoride ikinciliği Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kazanırken üçüncülüğü Dicle Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı elde etti. Kadınlar kategorisinde grup birincisi olan Atatürk Üniversitesi, lig maçları olduğu için ödül törenine katılamadı. İkinci olan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi takımına ikincilik ödülünü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş takdim ederken üçüncü olan Dicle Üniversitesi takımına ise ödülü Prof. Dr. Fevzi Özgökçe verdi.

Fotoğraf çekimi ile son bulan ödül reninde; Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Özgökçe, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Münir Kurudirek, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Selçuk, Genel Sekreter Cahit Tekin, Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Otacı, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Vedat Atay ile öğretim elemanları ile çok sayıda öğrenci yer aldı.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER