Yapıcıoğlu: Van da bizim memleketimizdir

Partisinin il kongresine ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van gelen Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Van'ın kendi memleketleri olduğunu belirterek, kentin sorunlarını Ankara'da gündeme getireceklerini ifade etti.

Yapıcıoğlu: Van da bizim memleketimizdir

Kentte basın mensuplarıyla bir araya gelen ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Van'da mevcut sorunların çözüm bulmamasının kendilerini üzdüğünü vurguladı.

Türkiye'nin 81 ilinin sorunlarını milletvekilleri aracılığıyla gündeme getirmeye çalıştıklarını ve çözüm bulması için gerekli adımlar attıklarını belirten Genel Başkan Yapıcıoğlu, Van'ın sorunlarını gündeme taşımanın sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade etti.

"ANKARA'DA VAN'IN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRECEĞİZ"

Van'da her gelişlerinde aynı sorunların devam ettiğine şahit olduklarını söyleyen Yapıoğlu, "Van'a daha önce geldiğimizde Rasim Sayğın'dan Van'ın sorunlarıyla ilgili bir dosya almıştım. Bu geldiğimizde sordum Van'da durum nedir diye? Pek bir değişiklik yok. 'Daha önce verdiğimiz dosyanın aynısını verebiliriz' dedi. Bu üzüntü verici, sorunların büyük bir kısmının olduğu yerde durması, çözüme kavuşturulamamış olması bizi üzdü fakat maalesef Van'ın gerçeği budur. Belki birileri bizi Hükümetin ortağı gibi ya da iktidarmış gibi görebilir ama biz iktidarın ortağı değiliz. Evet, biz Cumhur İttifakında yer aldık fakat icra makamında olan bizler değiliz. Bu sorunların çözümü noktasında elimizden gelen şey sorunları tespit etmek, onlara çözüm önerileri geliştirmek, daha önceki dönemde de yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Elbette bunu Meclis'e girmeden önce sadece basın toplantıları ile gündeme getiriyorduk ama inşallah bundan sonra daha fazla imkânlara sahip olduğumuza göre bu imkânları da kullanarak Ankara'da Van'ın sorunlarını gündeme getireceğiz. Şu hususun altını çizmek istiyorum. Takdir edersiniz ki bizim sadece 4 milletvekilimiz var. 4 Milletvekiliyle 81 ilimizin sorunlarıyla ilgilenmek zorundayız. Bunu mazeret olsun diye söylemiyorum. Grup kuracak kadar milletvekilimiz olmadığı için Meclis'te istediğimiz zaman veya her gün söz alma imkânımız da yok. Bu imkân bulunduğu zaman elbette öncelik sırasına göre memleketin dört bir tarafındaki sorunları dile getireceğiz. Van da bizim memleketimizdir. Van'ın sorunlarını da gündeme taşımak, onlara ilişkin çözüm önerilerini geliştirmek şimdiye kadar yaptığımız gibi belki bir adım daha ötesine geçerek yine bunları gündeme taşımak bizim için bir sorumluluktur. Sorumluluğumuzu yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2023, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER