VEDAŞ elektrik şebekesini güçlendiriyor

Kesintisiz enerji mesaisine devam eden VEDAŞ ekipleri, Bitlis ilinde gerçekleştirdiği bakım ve onarım çalışmalarıyla elektrik şebekesini güçlendiriyor.

VEDAŞ elektrik şebekesini güçlendiriyor

Merkez ve kırsal bölgelerde devam eden bakım ve onarım çalışmaları hakkında bilgi veren VEDAŞ Bitlis İl Müdürü Bahadır Demir, “Bakım ve onarım çalışmalarımızda görevlendirdiğimiz ekiplerimiz, merkez ve kırsal bölgelerimizdeki elektrik şebekesini tek tek kontrol ediyor. Hasarlı ya da arızaya neden olabilecek şebeke unsurları bu çalışma kapsamında yenileniyor ya da onarılıyor. Kar örtüsünün yerden kalkmasının hemen ardından başlattığımız bakım ve onarım çalışmalarımızı ağustos ayında da planlamamız dahilinde sürdürüyoruz” dedi.

“KESİNTİSİZ ENERJİ, PLANLI BAKIM İSTER”

Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında gerçekleşen planlı elektrik kesintilerine de değinen Demir, “Şebekemizi güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımız sırasında çalışanlarımızın ve halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla planlı elektrik kesintileri yapmak zorundayız. Bu kesintiler sırasında bir süre enerjisiz kalan vatandaşlarımızın gösterdiği anlayışa teşekkür ederim. Şirketimizin web sayfasından yayınladığımız planlı elektrik kesintisi bilgileri, sistemimizde GSM numaraları güncel olan vatandaşlarımıza da ayrıca kısa mesaj yoluyla gönderilmektedir” ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER