Vanspor'un grubunda 3 takıma ihtar cezası

Vanspor'un da yer aldığı TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden 3 takım Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. PFDK Serik Belediyespor, Zonguldak Kömürspor ve Kırklarelispor'a ihtar cezası verdi.

Vanspor'un grubunda 3 takıma ihtar cezası

Vanspor'un grubunda mücadele eden ve geçtiğimiz hafta Van temsilcisinin 2-0 mağlup ettiği Serik Belediyespor, Zonguldak Kömürspor ve Kırklarelispor, talimatlara aykırı hareket, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 14.09.2023 tarih ve 6 sayılı toplantısında almış olduğu karar sonrası, Serik Belediyespor, Zonguldak Kömürspor ve Kırklarelispor ihtar cezasıyla cezalandırıldı.

Konuyla alakalı PFDK tarafından yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 14.09.2023 tarih ve 6 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir. Zonguldak Kömürspor A.Ş.'nin, 10.09.2023 tarihinde oynanan Zonguldak Kömürspor A.Ş.-esenler erokspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Serik Belediyespor Kulübünün, 10.09.2023 tarihinde oynanan Serik Belediyespor-Bitexen Vanspor FK TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, stadyumda yer alan koltukların numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Weecoins Kırklarelispor Kulübünün, 10.09.2023 tarihinde oynanan Weecoins Kırklarelispor-Hes İlaç Afyonspor Kulübü TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, stadyumda yer alan koltukların uygun şekilde numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER