Vanspor FK, PFDK'ya sevk edildi

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Vanspor FK, PFDK'ya sevk edildi

Vanspor, Pazar günü sahasında oynadığı Altınordu maçındaki çirkin ve kötü tezahürat, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, saha olayları, usulsüz seyirci alınması, sportmenliğe aykırı hareket, hakaret ve tehdit nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı'nın 41, 46, 49 ve 53. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

Pazar günü Van'da oynanan maçta 1-0 geriye düşmesine rağmen rakibini 2-1 mağlup eden Vanspor, önemli 3 puanı hanesine yazdırmış ve şampiyonluk yolunda önemli virajı kayıpsız geçmişti.

Vanspor'un yanı sıra Esenler Erokspor, Bursaspor, Serik Belediyespor ve Hes İlaç Afyonspor Kulübü de  PFDK'ya sevk edildi.

Vanspor, çirkin ve kötü tezahürat, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, saha olayları, usulsüz seyirci alınması, sportmenliğe aykırı hareket, hakaret ve tehdit nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41, 46, 49 ve 53. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edilirken, gruptaki diğer takımlar ise çirkin ve kötü tezahürat ve talimatlara aykırı hareket nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, "Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü'nün 14.04.2024 tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Vanspor FK - Altınordu TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, 'saha olayları' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, 'merdiven boşluklarının boş bırakılmaması' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve 'usulsüz seyirci alınması' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü İdarecisi Ferdar Çınak'ın aynı müsabakadaki 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 maddesi uyarınca, 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca ve 'hakareti ve tehdidi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 16.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü antrenörü Adem Dursun'un aynı müsabakadaki 'hakareti' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 15.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü görevlisi Mehmet Kadir Can'ın aynı müsabakadaki 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 maddesi uyarınca ve 'hakareti ve tehdidi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 16.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Esenler Erokspor Kulübü'nün 13.04.2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor-Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Bursaspor Kulübü'nün 13.04.2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor-Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Serik Belediyespor Kulübü'nün 14.04.2024 tarihinde oynanan Kırklarelispor Futbol A.Ş - Serik Belediyespor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki '6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Hes İlaç Afyonspor Kulübü'nün 14.04.2024 tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü-Ankara Demirspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'talimatlara aykırı hareket' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 4. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER