Vanspor bir kez daha PFDK'ya sevk edildi

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, hafta içi oynadığı erteleme maçı sonrası bir kez daha Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Vanspor bir kez daha PFDK'ya sevk edildi

Pazar günü Van'da oynanan Altınordu maçındaki çirkin ve kötü tezahürat, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, saha olayları, usulsüz seyirci alınması, sportmenliğe aykırı hareket, hakaret ve tehdit nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı'nın 41, 46, 49 ve 53. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edilen Vanspor, erteleme maçında Çarşamba günü oynanan Ankaraspor maçı sonrası da PFDK'ya sevk edildi.

Henüz Altınordu maçındaki olaylardan dolayı cezası açıklanmayan Vanspor, Ankaraspor maçı sonrası da PFDK'ya sevk edildi.

Çarşamba günü Van'da oynanan erteleme maçında 1-0 geriye düşmesine rağmen Ankaraspor'u 2-1 mağlup eden Vanspor, önemli 3 puanı hanesine yazdırmış ve şampiyonluk yolunda önemli virajı kayıpsız geçmişti.

Vanspor'un yanı sıra Ankaraspor da PFDK'ya sevk edildi. Van temsilcisi, saha olayları, hakaret, sportmenliğe aykırı hareket ve saldırısı nedeniyle sevk edilirken, Ankaraspor ise hakaret, nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, "Hukuk Müşavirliği'nce 18.04.2024 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir. Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü'nün 17.04.2024 tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Vanspor FK-Ankaraspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'saha olayları' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü futbolcusu Furkan Sakı'nın aynı müsabakadaki 'hakareti' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca ve 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 18.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, Acnturk Sigorta Vanspor FK Kulübü antrenörü Murat Yıldırım'ın aynı müsabakadaki 'saldırısı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 18.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Ankaraspor Kulübü futbolcusu Recep Yemişci'nin 17.04.2024 tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Vanspor FK-Ankaraspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'hakareti' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 18.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, Ankaraspor Kulübü futbolcusu Fahrettin Berk Yılmaz'ın aynı müsabakadaki 'hakareti' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 18.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2024, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER