banner31

Vanlı kadınlar tarih ve doğayla buluştu

Van Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında şu ana kadar 5 bin kadını kentin tarihi ve doğal güzellikleriyle buluşturdu. 50 bin kadının yararlanacağı proje kapsamında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, geziye katılacak kadınları uğurladı.

Vanlı kadınlar tarih ve doğayla buluştu

Edremit Kocaeli Park’ta düzenlenen programa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek ve kadınlar katıldı.

Alandaki kadın ve çocuklarla sohbet eden Vali Ozan Balcı, geziye katılacak ailelerle yakından ilgilenerek çocuklara oyuncak hediye etti.

Kadın ve aileye yönelik örnek projeler hayata geçiren Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki kadınların sosyal hayata katılımlarını sağlamak, kadınları kentin tarihi ve doğal güzelliklerini buluşturmak amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi devam ediyor.

Proje kapsamında bugüne kadar 5 bin kadın Akdamar Adası, Muradiye Şelalesi, Kanisipi Şelalesi ve Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan İshak Paşa Sarayı gibi yerler gezdirildi.

Tamamı ücretsiz olan gezilere kadınlar, belirlenen alanlardan Belediyeye ait otobüslerle alınarak rotalara götürülüyor.

Muradiye Şelalesi ve Çatak ilçesindeki Kanisipi şelalesine gidecek olan kadınları yolcu eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, proje kapsamında Eylül ayına kadar 50 bin kadını gezdirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Geziye katılan kadın ve çocuklarla bol bol fotoğraf çektiren Vali Ozan Balcı daha sonra buradan ayrıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER