Vanlı kadınlar sosyal ve kültürel programlarla buluşacak

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Kadının gücü Van’ın Gücü’ projesi kapsamında ildeki 50 bin kadın sinema, tiyatro ve söyleşi programları ile buluşacak.

Vanlı kadınlar sosyal ve kültürel programlarla buluşacak

Kadınların sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın talimatları doğrultusunda kadınlar için yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Öncellikli olarak dezavantajlı kadınların programlara dahil edilerek sosyal hayata kazanımları planlanırken, proje kapsamında 50 bin kadının ücretsiz olarak sinema, tiyatro ve söyleşi programlarına götürülmesi hedefleniyor.

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte yaklaşık 150 kadın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde vizyona giren Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayat hikâyesinin anlatıldığı "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmine götürüldü.

Filmden oldukça etkilendiklerini ve duygu dolu anlar yaşadıklarını ifade eden kadınlar farklı bir ortama gelmelerinin kendilerini memnun ettiğini belirterek Vali Ozan Balcı ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Programlara katılmak isteyen kadınların 0501 754 82 12 nolu telefonu arayarak kayıt oluşturabilecekleri belirtildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2023, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER