Vanlı bilardocular birincilik için yarıştı

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen 2023 yılı 3 Bant Disiplini Van İl Birinciliği müsabakalarında Ferhat Öztürkçü birinci oldu.

Vanlı bilardocular birincilik için yarıştı

Türkiye Bilardo Federasyonu Van İl Temsilciliği ve Van Gözde Bilardo Salonu tarafından 2023 yılı 3 Bant Disiplini Van İl Birinciliği müsabakaları gerçekleştirildi. Kıyasıya geçen turnuva sonrası Ferhat Öztürkçü birinci olurken, Harun Koç ikinci, Mustafa Eraslan ve Yunus Yılmaz ise üçüncü oldu.

82 bilardocunun katıldığı turnuva kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

Türkiye Bilardo Federasyonu Van İl Temsilcisi ve Bölge Koordinatörü Abdurrahman Akbulut söz konusu turnuva ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, "Bizler Van'da Bilardo sporuna gönül veren sporcular olarak Van'da zaman zaman bu turnuvaları yaparak başarılı olan bilardocularımızı Türkiye Şampiyonasına ilimizi temsil etmeleri için gönderiyoruz. Bugün de yaklaşık iki haftalık süren bir maraton sonucunda Bilardo Van İl Birinciliği Turnuvasını düzenledik. Verdikleri emeklere beni her anlamda gururlandıran Van'ı en iyi yerlere taşımakta gayret çaba gösteren karakterleriyle sporcu kimlikleriyle genç kardeşlerimizin ilgisini çekip bilardo sporuna heveslendiren büyüklerini bilardo sporuna imrendiren ortak amaç ve çaba için gayret gösteren Harun'umu ve Ferhat kardeşimi özellikle tebrik ediyorum. Müsabaka neticesinde bir kazananın ve bir kaybedenin olduğu yarışmada gönlümüzde her ikisi de birinci olmuştur. Emeklerine sağlık, başarıları daim olsun. Turnuvaya seksen sekiz sporcumuz katıldı ve turnuva çok çekişmeli aynı zamanda da oldukça heyecanlı geçti. Turnuvamıza emeği geçen tüm hakem sporcu ve Van bilardo ailesine teşekkür eder dereceye giren arkadaşlarımı kutlarım" dedi.

Turnuva ile ilgili konuşan Gözde Bilardo Salonu İşletmecisi Davut Gürel ise, "Yıllardır bu solunda bilardo sporuna arkadaşlarımız ile birlikte hizmet vermekteyiz. Öyle ki buraya gelen tüm sporcu kardeşlerimiz ile aile ortamını aratmıyoruz. Zaten çoğu salonumuzun müdavimidir. Bugün de son derece heyecanlı bir turnuvaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Tüm karşılaşmalar oldukça çekişmeli ve centilmenlik çerçevesinde geçti. Bu vesileyle şampiyonlar olan Ferhat Öztürkçü kardeşimi ve dereceye giren diğer arkadaşları ayrı ayrı tebrik ederim" diye konuştu,

Öte yandan bilardo turnuvasının final etabını Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Gürpınar Ziraat Odası Başkanı Faruk Şamiloğlu ile çok sayıda bilardo sever izledi.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER