Vanlı anneler Gazze için yürüyecek

Hüda-Par Van İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlik kapsamında Vanlı anneler Gazze için yürüyecek.

Vanlı anneler Gazze için yürüyecek

Hüda-Par Van İl Kadın Kolları Başkanlığı organizasyonunda yarın saat 13.00'te Altaylı Parkı önünde bir araya gelecek olan Vanlı anneler, 'Anneler Gazze için yürüyor' etkinliği kapsamında buradan Beşyol Meydanına kadar yürüyecek.

İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırıları protesto edecek olan Vanlı anneler, Altaylı Parkı önünden Beşyol Mevkiine kadar yürüdükten sonra basın açıklaması yapacak.

Gazze'de yaşanan insanlık dışı katliam üzerine harekete geçen sivil toplum kuruluşları, düzenledikleri mitinglerle ve yaptıkları basın açıklamalarıyla İsrail'in durdurulması için dünya kamuoyuna çağrıda bulunmaya devam ediyor.

Bir asır önce toprakları, zaman içinde tüm hakları gasp edilen Filistin'de bir insanlık dramı yaşanıyor. İsrail tarafından bebek, çocuk, kadın, erkek demeden masum insanlar üzerinde bir katliam gerçekleştiriliyor.

Yardımları engelleyen ve hastane bombalayarak savaş suçu işleyen İsrail, dünyadan gelen ateşkes çağrılarına da kulağını tıkamış durumda. Yaklaşık bir aydır devam eden savaşta barışa dair sinyaller yer almazken, can kaybı ise artmaya devam ediyor.

Bu manzara karşısında İsrail'in yaptığı soykırıma dur demek, hak davasında Filistin'in yanında durmak için harekete geçen Hüda-Par Van İl Kadın Kolları Başkanlığı, Gazze'deki annelere destek için yürüyüş düzenleyecek.

Yarın saat 13.00'te Altaylı Parkı önünde bir araya gelecek olan Vanlı anneler, buradan Beşyol Meydanına kadar yürüyecek.

Yürüyüşe Vanlı annelerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2023, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER