Van’da sağanak su baskınlarına neden oldu

Van’da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonucu bazı mahallelerde su taşkınları yaşandı.

Van’da sağanak su baskınlarına neden oldu

Van’da dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artıran sağanak yağış, birçok bölgede su taşkınlarına neden oldu.

İpekyolu ilçesine bağlı Sarmaç, Yenimahalle Keskin Sokak, Yenimahalle Sönmez Sokak, Bostaniçi, Bostaniçi Huzur Sokak, Karakoç, Karşıyaka mahallelerinde su baskını ihbarı alan Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipler bölgelere sevk edildi.

İl genelinde 55 den fazla su baskını ihbarı ve 200 den fazla çağrı cevaplandırılıp ilgili ekiplere iletildi.

GÜRPINAR'DA SU BASKINLARI

Van'ın Gürpınar ilçesinde de dün akşam saatlerinde başlayan fırtına ve kuvvetli sağanak yağış, su baskınlarına neden olurken, Gürpınar Belediyesi teyakkuza geçti.

Akşam saatlerinde etkili olan yağış sonrası bazı mahallelerde sel ve su taşkını meydana geldi. Yaşanan selin ardından harekete geçen Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kapanan yollara anında müdahale ederek oluşabilecek zararların önüne geçiyor. Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, sel felaketi sonrası tüm ekiplerin sahada olduğunu belirtti.

Şu ana kadar intikal eden büyük bir olumsuzluğun yaşanmadığını belirten Başkan Tanış, "Sağanak yağışın ardından meydana gelen su taşkını bazı evlerde ve tarım arazilerinde hasara yol açtı. Ekiplerimizi yoğun bir şekilde bu mahallelere yönlendirdik. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için tüm gücümüzle sahadayız. Bir kez daha tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şuan sahada çalışma yürüten tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim bizleri her türlü afetten muhafaza eylesin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2023, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER