Van’da onlarca aileye yardım eli uzandı

Uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Van’da çok sayıda yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda, giyim ve nakdi yardımı yaptı.

Van’da onlarca aileye yardım eli uzandı

Avrupa’da yaşayan Türkiye ve diğer ülke vatandaşlarının yaptığı bağışlarla dünyanın birçok ülkesine yardım götüren Avrupa Yetim Eli, Hatay, Mardin ve Batman’ın ardından Van’a gelerek yardım çalışması yaptı.

İlde belirlenen yetim ve muhtaç ailelere gıda ve nakdi yardım yapan Avrupa Yetim Eli gönüllüleri, daha sonra çocukları mağazaya götürerek kışlık giyim desteğinde bulundu. Çocuklar, mağazadan kendi seçtikleri ürünleri deneyerek alma fırsatı buldu. Kıyafetlerini giyen çocukların sevinci yüzlerine yansıdı.

Yaptıkları yardım organizasyonuna ilişkin bilgi veren Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Sabri Acet, “Türkiye’ye Çarşamba günü geldik. Perşembe günü Hatay İskenderun’daydık. Orada depremde mağdur olan birçok kardeşimize gıda ve nakdi yardımda bulunduk. Oradan Mardin’e daha sonra da Batman’a geçtik. Oralarda da mağdur ailelere yardım yaptık. Bugün de Van’dayız. Hayırseverlerimizin bize verdikleri hayırları buradaki mağdur ve yetim kardeşlerimize dağıtıyoruz. Gıda, giyim ve nakdi yardım projemiz var. Dün Akşam Van’a geldikten sonra sabah erkenden onlarca aileye giderek gıda ve nakdi yardımlarımızı gerçekleştirdik. Şimdi de yetim ve mağdur çocuklarımızı kış öncesi giyim projemiz kapsamında giyindireceğiz. Bu tamamıyla hayırseverlerimizin Avrupa Yetim Eli’ne yapmış olduğu bağışlarla oluyor. Yapılan bu bağışları bizler de köprü görevi görerek, yetim ve mağdur çocuklarımıza sadece burada değil dünyanın birçok yerinde ulaştırmaya çalışıyoruz. Rabbim bütün hayırseverlerimizden razı olsun. Hayırlarının devamını bekliyoruz. Onlar bu hayrı yaptığı müddetçe bizde Avrupa Yetim Eli olarak yollarda olacağız. Bize güvenip, kendileri ile mağdur ve yetimler arasında köprü olmamızı sağladıkları için onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2023, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER