Van'da 'İndirim Çadırı'na yoğun ilgi

Marmara Bölgesi'nde özellikle de İstanbul'da sürekli olarak kurulan ve piyasa fiyatlarına göre daha uygun olan 'İstanbul Markalar İndirim Çadırı' Van'da yoğun ilgi gördü.

Van'da 'İndirim Çadırı'na yoğun ilgi

Cumhuriyet Caddesi'nde yer alan Mavi Plazanın yanında yer alan otoparkta kurulan indirim çadırı, Vanlılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kadın-erkek giyimden ayakkabıya, halıdan makyaj malzemelerine kadar çok sayıda alternatifin bulunduğu çadırda, ayrıca yöresel ürün satışı da yapılıyor.

"TÜM HALKIMIZI ÇADIRIMIZA BEKLİYORUZ"

İndirim Çadırı ile ilgili açıklamalarda bulunan Organizatör Musa Tonoğlu, "İstanbul Markalar İndirim Çadırı olarak Van'dayız. Van'ın en önemli, en güzel ve en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan Mavi Plaza'nın yanındayız. Burada bir indirim çadırı kurduk. Biz çadırı normalde İstanbul'da ve Marmara Bölgesi'nde kuruyoruz. Sizlerin de bildiği gibi halkımızın alım gücü çok fazla düştü. Bizde bu nedenle ürünlerimizi piyasaya göre daha ucuza veriyoruz. Bu şekilde hem çadırda yer alan esnafımıza can suyu oluyoruz hem de halkımıza daha uygun fiyata ürün vermiş oluyoruz. Çadırımızı kurduk ve birçok ürünümüzün satışı başladı. Hava muhalefeti nedeniyle tüm ürünlerimiz henüz Van'a ulaşmadı. Pazartesi gününden itibaren çadırımız dolu dolu bir şekilde Vanlılara hizmet vereceğiz. Burada; bayan tekstilinden halıya, giyim ürünlerinden ayakkabısına, makyaj malzemesine kadar tüm ürünlere burada ulaşılabilir. Ayrıca bazı yöresel ürünleri de yine burada halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. 21 Nisan pazar akşamına kadar burada olacağız. 9 firmamız ve hepsi de üretici olan firmalarımız burada bulunuyor. Tüm halkımızı çadırımıza bekliyoruz" dedi. 

Çadırın kurulumundan sorumlu Abdullah Bey ise, "Van'dayız. Aylık olarak Marmara Bölgesi başta olmak üzere farklı şehirlerde çadırımızı kuruyoruz. Hem insanlarımıza yardımcı olmak hem de kendi çarkımızı döndürmek adına bu işi yapıyoruz. Genelde çadırımızda ihracat fazlası ürünleri satıyoruz. Umarız Vanlılar yapacakları alışverişten memnun kalırlar" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2024, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER