Van’da ilkokul öğrencilerine kitap…

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Kitap Van Projesi kapsamında 2. ve 3. sınıf dersliklerine, çocukların milli ve manevi değerlerle bütünleşmesini amaçlayan ‘Adam Olmuş Çocuklar ve İyilik Ağacı Hikayeleri’ serisinden oluşan 103 bin 620 kitabın dağıtım törenine katıldı.

Van’da ilkokul öğrencilerine kitap…

Çocuklara örnek olacak milli kahramanlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Piri Reis, Hezarfen, Nezahat, Mimar Sinan, Alparslan, Mehmet Akif, Barış Manço, İbn-i Sina, Evliya Çelebi, Ahi Evran, Fatma Bacı, Hayrettin Karaca, Leman Bozkurt, Biruni, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre, Seyit Onbaşı, Nasrettin Hoca, Neşet Ertaş, Gazi Yaşargil, Aşık Veysel, Gazi Osman Paşa ve Fuat Sezgin’in hayatını anlatan kitaplar ile saygı, sevgi, adalet, mutluluk, bütünlük, üretim, dürüstlük, özgüven, paylaşım gibi değerlerin yer aldığı 32 kitap, Van Valiliği tarafından özel olarak bastırılıp okullara ulaştırıldı.

Kitap dağıtım töreninde konuşan Van Valisi Ozan Balcı, toplantıda okumanın önemine dikkat çekerek, “Okuma alışkanlığı çocukluktan başlar. 13 ilçemizde bebek-çocuk kütüphaneleri yapıyoruz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için her gün mutlaka düzenli olarak kitap okuyun. Akademik olarak başarınıza katkı sağlayacaktır. Kitap okumayı seven, kitabı seven, eğitime, bilgiye, kültüre, sanata dost bir Vali olarak söylüyorum. Çocuklar! Her zaman kitaplara dost olun. Ayrıca çocuklarımıza örnek olacak milli kahramanlarımız ile değerleri anlatan kitapları özel olarak bastırdık. Bütün çocuklarımızın bu kitapları okumasını istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER