Van’da çiçek açan armut ağacı şaşırttı

Van’ın İpekyolu ilçesinde soğuk havaya rağmen çiçek açan armut ağacı şaşırttı.

Van’da çiçek açan armut ağacı şaşırttı

Cevdetpaşa Mahallesi Bayırlı Sokak’ta ikamet eden Hüseyin Koç’un bahçesindeki armut ağacının çiçek açması görenleri şaşırttı.

Sonbahar mevsiminde çoğu ağaçların sarardığını belirten Hüseyin Koç, kendilerine ait armut ağacının ikinci defa çiçek açmasına şaşırdıklarını söyledi.

Bahçesindeki aynı cinsten olan bir başka armut ağacının 10 yıl önce eylül ayında yine çiçek açtığını hatırlatan Koç, “10 sene önce çocuklar armutları topladıkları için sadece çiçek vardı. Ama bugünkü armut ağacımızda hem armut hem de çiçeği var. 10 yıl önce olmuş olay. 10 yıl sonra aynı cins ağaçta yine çiçek açması şaşırttı. İklim değişikliğinden kaynaklandığını ve ağacın cinsinden kaynaklandığını düşünüyorum” dedi.

Birkaç gün önce yağan dolu nedeniyle çiçeklerin biraz döküldüğünü belirten Koç, “O zaman çok daha netti. Çok daha fazlaydı şimdi ise az kaldı. Şu anda ağaç dalında hem armut taneleri hem de tomurcuklanan çiçekler var. Ayrıca 10 yıl önce çiçek açan ağacın yanında 5 yaşındaki yeğenim Talha Koç ile fotoğraf çekmiştik. Şu anda 15 yaşına giren yeğenimle yine aynı şekilde fotoğraf çekiyorum” ifadelerini kullandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER