Van'da bayram öncesi alışveriş yoğunluğu

Van'da Ramazan Bayramı öncesi çarşıda alışveriş yoğunluğu yaşanırken, berber ve kuaförlerin yanı sıra otogarda da bayram yoğunluğu arttı.

Van'da bayram öncesi alışveriş yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatilini memleketlerine ve tatil beldelerine giderek değerlendirmek isteyen vatandaşlar otogarın yolunu tutarken, kent merkezinde ise alışveriş yoğunluğu artarak devam ediyor. Öte yandan berber ve kuaförlerde de bayram yoğunluğu yaşanıyor.

Çarşamba günü kutlanacak olan Ramazan Bayramı dolayısıyla birçok sektörde olduğu gibi berber ve kuaförlerde de müşteri yoğunluğu oluşurken, berber ve kuaförler gece geç saatlere kadar çalışarak, müşterilerine hizmet veriyor. Berber ve kuaförlerin yanı sıra, lokantalar, kuruyemiş dükkânları ve esnaflarda da yoğunluk gözlemlendi.

Van'da vatandaşlarda alışveriş telaşı başlarken, pastaneler ve kuruyemişçilerin önünde kuyruklar oluşmaya başladı.

Kimi vatandaş cadde ve sokaklarda kurulan tezgahlarda bayram alışverişini yaparken, kimi vatandaş ise mağaza ve marketleri tercih ediyor. Ramazan Bayramı ihtiyaçlarını temin etmek isteyen vatandaşlar yoğunluk oluştururken, caddede yaşanan hareketlilik esnafın yüzünü güldürdü.

Bayram alışverişini açık alanda kurulan seyyar pazarlarda yapan vatandaşlardan dolayı yoğunluğun oluştuğu çarşı merkezinde, vatandaşların en çok şeker, lokum, çikolata ve giyim tezgâhlarına rağbet gösterdiği görüldü.

Van'ın en işlek caddelerinden olan Kazım Karabekir ve Cumhuriyet Caddesi, Ordu Caddesi ve Sanat Sokağı, yaklaşan bayram öncesinde kalabalıktan geçilmiyor. Özellikle ara sokaklarda yoğun bir kalabalığın olduğu gözlemlenirken, bu yıl fiyatlarda ciddi derecede artış olması da vatandaşları kara kara düşündürüyor.

Birçok vatandaş bu yıl fiyatların çok yükseldiğini belirterek, alım güçlerinin giderek düştüğünü ifade ettiler.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2024, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER