Van’da 28 kişi tutuklandı

 Van’da polis ekiplerince hırsızlık yapan ve aranan şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda 28 kişi tutuklandı.

Van’da 28 kişi tutuklandı

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında "hırsızlık" yapan ve aranan şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 29 Kasım - 05 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; toplam 67 yıl hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranması olan 42 şahıs yakalanmış ve 23 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 60 bin TL değerinde altın, 50 bin TL değerinde kırtasiye malzemesi, 8 bin TL değerinde elektronik malzemesi, bin 800 TL değerinde giyim malzemesi, 200 metre uzunluğunda kablo, 18 adet kalorifer peteği, 2 adet alüminyum korkuluk, 2 adet demir korkuluk, 1 adet bisiklet, 1 adet buzdolabı ele geçirilmiştir. Bu yakalamalara ilişkin 10 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem yapılmış, 5 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. Ele geçen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir. 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olaylarında; 2 adet tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet bıçak ve 13 adet dolu tabanca fişeği ele geçirilmiştir. Motosikletli Yunus Timleri tarafından ise 2 aranan şahıs yakalanmış, 12,06 gram kubar esrar, 1,40 gram eroin, 0.57 gram metamfetamin ile 1 adet kurusıkı tabanca, 18 adet sahte pasaport, 1 adet çalıntı güneş gözlüğü ele geçirilmiş, şüpheli şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılmıştır” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER