Van’da 270 hafız için icazet töreni yapıldı

Van İl Müftülüğü’ne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 270 hafız için icazet töreni düzenlendi.

Van’da 270 hafız için icazet töreni yapıldı

Van İl genelinde hafız olan 270 öğrenciye hafızlık icazet merasimi düzenlendi. Edremit Uygulama Oteli’nde düzenlenen icazet programı Kur’an-ı Kerim tilaveti başladı.

Daha sonra merasim törenine katılanlara Van İl Müftülüğü din görevlilerinden oluşan musiki korosu ilahi dinletisi ile bir konser verdi.

İcazet törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, Van İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, Hakkari İl Müftüsü İsmail Fakirullah, Bitlis İl Müftüsü M. Feysal Geylani, emekli Müftü Nimetullah Arvas, imamlar, öğreticiler ve aileler katıldı.

“HAFIZ OLMAK, AZİM, SABIR, MÜCADELE İSTEYEN, AYNI ZAMANDA HAYIRLI VE GÜZEL BİR İŞ”

Törende konuşan Van Valisi Ozan Balcı, hafızlığın çok hayırlı ve güzel bir iş olduğunu belirterek, “Zor bir işi yapmışsınız, başarmışsınız. Çünkü hafız olmak, azim, sabır, mücadele isteyen, aynı zamanda hayırlı ve güzel bir iş. Bunun için hepinizi tebrik ediyorum. Emeği geçen hocalarınızı, annelerinizi, babalarınızı, diyanet teşkilatındaki arkadaşlarımızı kutluyorum. 130 yataklı hafızlık kursunun temelini attık. İnşallah 80 yataklı bir tane de Başkale’de temelini atacağız. Diyanet Gençlik Merkezi'nin temelini attık. 4-6 yaş Kur'an kursunu bitirdik. Belki Türkiye'de bir ilk. Bütün camilere kütüphane kurduk. Camilerin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Belediyenin, Valiliğin, hayırseverlerin ve müftülüğümüz imkanlarıyla Kur'an kurslarına da destek verdik. Tekrar hepinizi kalpten kutluyorum. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

Konuşmaların ardından hafızlara icazet belgelerinin verilmesi ve yapılan dua ise program sona erdi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2023, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43