banner31

Van’da 14 bin fidan ve çalı toprakla buluşacak

İpekyolu Belediyesi ilçeye yeşil alan kazandırma çalışmalarına hız verdi.

Van’da 14 bin fidan ve çalı toprakla buluşacak

‘Daha yaşanılabilir bir çevre’ sloganıyla yola çıkan doğaya ve yeşile önem veren uygulamalarına ara vermeden devam eden İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Veteriner Caddesi, Bostaniçi Kurtuluş Caddesi, Umman 1. Sokak, Ercişli Emrah Sokak, Numune Sokak, İnkılap 1. Sokak ve Buzhane Mahallesi’nde kaldırımlara, orta refüj alanlarına fidan dikimleri sürüyor.

Bölge şartlarına uygun çınar, yapraklı dut, dış budak, ıhlamur, ters dut, pembe çiçekli akasya gibi çeşitli fidan türlerini toprakla buluşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri toplamda 14 bin adet fidan ve çalıyı  toprakla buluşturacak.

Ağaçlandırma yeşil alan çalışmaları hakkında bir açıklama yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, “Her geçen gün ilçemizi güzelleştirmeye ve yeşil alanlarımızı arttırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda cadde, sokak, bulvar ve refüjlerde ki ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeşil bir doğa yarınlara bırakacağımız en güzel mirastır. Çevreye karşı duyarlı belediye olarak çalışmalarımızı titizlikle sürdürmekteyiz. Yaptığımız bu çalışmalarla İpekyolu’muzu hep birlikte yeşillendirecek, yarınlara nefes olmaya devam edeceğiz ” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2022, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER