Van TSO’dan aşı çağrısı…

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu herkesi aşı yaptırmaya davet ederek, maske, mesafe ve temizliğin elden bırakılmaması gerektiğini ve salgının sona ermesi açısından herkesin aşı olmasının önem arz ettiğini vurguladı.

Van TSO’dan aşı çağrısı…

Van TSO yönetimi, her vatandaşın aşıya erişimini kolaylaştırmak için kamu ve özel hastaneler, aile hekimlikleri, mobil araçlar ve stantlarda aşı olma imkanı sağlandığını ve sağlık çalışanlarının bu anlamda canla başla mücadele ettiğini ifade etti.

Hastalığı yenmek için büyük avantaj olan aşıdan kaçılmasının doğru olmadığını belirten Van TSO yönetimi, bilime ve bilim adamlarının virüsü yenmek için ürettikleri aşıya inanılması gerektiği vurgulandı.

“BİLİME OLAN İNANCIMIZI HİÇBİR ZAMAN YİTİRMEMELİ VE AŞIMIZI OLMALIYIZ”

Van TSO tarafından yapılan açıklamada, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele aşı süreciyle devam ediyor. Maske, mesafe ve temizliği elden bırakmamamız gereken yaz aylarında salgının sona ermesi açısında tüm herkesin aşı olması önem arz etmektedir. Öyle ki; Her bir vatandaşımızın aşıya erişimini kolaylaştırmak için kamu ve özel hastaneler, aile hekimlikleri, mobil araçlar ve stantlarda aşı olma imkanı sağlamakta ve sağlık çalışanları bu anlamda canla başla mücadele etmektedir. En önemlisi de dünya genelinde birçok ülke aşıya erişim sağlayamaz ve bu nokta ciddi sorunlar ile karşı karşıyayken vatandaşlarımızın aşı olmaktan imtina etmesi salgın ile mücadeleyi zorlaştırmaktadır. Hastalığı yenmek için büyük avantajımız olan aşıdan kaçmamız doğru değildir. Bilime ve bilim adamlarının virüsü yenmek için ürettikleri aşıya inanmalıyız. Tüm dünya da bilim adamları virüsü yenmek için aşı geliştirme gayreti gösterirken, bilgi kirliliği ile aşıya karşı durmak, toplumsal sağlımız açısından da kabul edilir bir durum değildir. Sağlık Bakanlığının açıkladığı rakamlara bakıldığında aşı olma oranlarına göre illerin vaka sayıları ortaya çıkmaktadır. Bu çerçevede özellikle ilimiz ve bölgemizde aşı olma oranı düşük, ancak vaka sayıları artmaktadır. Bu konuda gerekli duyarlılığı göstermeliyiz. İş dünyası olarak artan vaka sayılarına karşı, yeni bir kapanma ve kısıtlama tedbirlerinin alınmasını kaldıracak ekonomik güce sahip değiliz. Aşı oldukça ve gerekli duyarlılığı gösterdikçe rahatlama olacaktır. Bunu dikkate almalıyız. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyor, buradan şu çağrıyı da yapmak da fayda görüyoruz; Hiç kimse kendisini bu salgından tek başına koruyamaz. Hepimiz birbirimizi korumaya yardım etmeliyiz. Bunun içinde bilime olan inancımızı hiçbir zaman yitirmemeli ve aşımızı olmalıyız” ifadelerine yer verildi.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER