Van TSO'dan deprem bölgesine çıkarma

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde ciddi yıkımlara neden olan depremler sonrası, bölgeye çıkarma yaptı. Van TSO Başkanı Necdet Takva öncülüğünde deprem bölgesine giden yönetim kurulu üyeleri, deprem bölgesinde odaları ve vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Van TSO'dan deprem bölgesine çıkarma

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından Türkiye tek yürek olmuştu. Ülkede genelinde olduğu gibi Van'da da başlatılan yardım kampanyaları büyük ilgi görmüş, toplanan yardımlar TIR'larla depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye gönderilmişti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin acısı yüreklerdeki tazeliğini korurken, Van'dan deprem bölgesine giden ekipler, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. 2011 yılında yaşadığı depremi unutamayan Vanlılar, bu kez depremden büyük hasar alan Kahramanmaraş, Gaziantep, Adana, Mersin, Osmaniye, İskenderun, Kayseri, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfalılara yardım eli uzatıyor.

Bu kapsamda deprem bölgesine çıkarma yapan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, burada STK temsilcileri ve depremzedelerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Van TSO Başkanı Necdet Takva öncülüğünde deprem bölgesine giden yönetim kurulu üyeleri, ilk olarak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Burada Sadıkoğlu'yla görüşmeler gerçekleştiren Van TSO heyeti, yaraların sarılması için oda olarak her daim hazır olduklarını ifade etti.

Van TSO yönetim kurulu üyeleri, daha sonra Malatya'da çalışmalarını sürdüren Van Valisi Ozan Balcı'yı ziyaret etti. Ziyarette Van'daki kamu kurum kuruluşlarının Malatya'da yaptığı çalışmalar ve şehrin ayağa kaldırılması noktasında izlenecek yol haritası istişare edildi.

Daha sonra depremde ciddi zarar gören illerden biri olan Adıyaman'a geçen Van TSO Üyeleri, depremde eşiyle birlikte hayatını kaybeden Adıyaman TSO Başkanı Merhum İrfan Torunoğlu için taziye ziyaretinde bulundu.

Meclis Başkanı Gani Bereket'e başsağlığı dileklerini ileten Van TSO heyeti, yaraların el ele verilerek sarılacağını ve Van TSO'nun bu noktada her türlü desteğe hazır olduğu vurgulandı.

Adıyaman ziyaretinin ardından depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'a geçen Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kahramanmaraş TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Van TSO heyeti,  yaraların sarılması, hasarların onarılması ve şehrin kalkınması için desteğe hazır olduklarını aktardı.

Kahramanmaraş ziyaretinin ardından Osmaniye'ye geçen Van TSO heyeti, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Murat Aksoy ve yönetimi ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Aksoy ile birlikte kentte meydana gelen yıkımları inceleyen Van TSO heyeti, burada da yaraların sarılması için her türlü göreve hazır olduklarını vurguladılar.

Van TSO heyeti daha sonra Antakya'ya geçiş yaptı. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunan ve Antakya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ve Yönetim Kurulu ile bir araya gelen heyet, yaraların sarılması ve şehrin kalkınması için desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Daha sonra Gaziantep'i ziyaret eden Van TSO heyeti, burada Gaziantep Ticaret Odası ile Sanayi Odası'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Gaziantep TO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, SO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Unverdi ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Van heyeti, yaraların el ele verilerek sarılacağını ve Van TSO'nun bu noktada her türlü desteğe olduğu belirtildi.

Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya geçiş yapan Necdet Takva başkanlığındaki Van TSO heyeti, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan Yetim ile bir araya geldi. Van TSO heyeti, Başkan Yetim'e geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan sonra buradan ayrıldı.

Daha sonra Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Van TSO heyeti, burada Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kuruluyla bir araya geldi.

Van heyeti, yaraların el ele verilerek sarılacağını ve Van TSO'nun bu noktada her türlü desteğe hazır olduğu ifade edildi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13