Van Sahil Yolu hızla tamamlanıyor

Kent trafiğini rahatlatmak için yeni yollar, alternatif güzergâhlar ve caddeler inşa eden Van Büyükşehir Belediyesi kentin 50 yıllık sahil yolu hayalini gerçekleştirmek için çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Van Sahil Yolu hızla tamamlanıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Tuşba ilçesindeki Yaşar Kemal Parkı ile Edremit ilçesindeki Uygulama Oteli arasındaki 10 kilometrelik Sahil Yolu'nda çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ettiriyor. Kent trafiğini ciddi anlamda rahatlatacak olan ve 30 metre genişliğindeki sahil yolunda çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

İskele- Fidanlık, Fidanlık-Havalimanı olmak üzere 2 etap şeklinde hayata geçirilen Sahil Yolu Projesi adeta kentin kaderini değiştirecek ve İpekyolu'na alternatif bir yol olacak. Edremit, İpekyolu ve Tuşba ilçelerini sahilde buluşturmayı hedefleyen Sahil Yolu Projesi kapsamında 10 kilometrelik araç yolu, koşu ve yürüyüş yolları ile aydınlatma ve peyzaj çalışmaları da yapılacak. Ayrıca Hatuniye Yolu ve Eski Kale Yolu Caddesi'yle birleşecek olan Sahil Yolu, İskele'den sonra Erciş yoluna da çıkarılacak.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Vanlıları Van Gölü ile buluşturacak ve bitme aşamasına gelen sahil yolunda sık sık incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Vali Balcı, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Van'ın 50 yıllık hayali olan sahil yolundaki çalışmaları yerinde inceledi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, vatandaşları Van Gölü ile buluşturacak sahil yolundaki çalışmaları yerinde inceleyerek çalışanlara kolaylıklar diledi. Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel'den çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Balcı, "10 kilometrelik sahil yolunu yapıyoruz. Yol boyunca bin 100 dönümlük alan rekreasyon alanı olacak" dedi.

"VANLIYI, VAN DENİZİ İLE BULUŞTURMUŞ OLACAĞIZ"

Sahil Yolu'nun Van'ın ekonomik gelişimine, turizmine, kültürüne çok büyük katkı sunacağını belirten Vali Balcı, "Kısa zamanda bitirmeyi hedefliyoruz. Sosyal alanlarıyla, yürüyüş yollarıyla, ailelerin günlük vakit geçirebileceği bir dinlenme alanı olacak. Çalışmalarımız hızla sürüyor. Vanlıyı, Van denizi ile buluşturmuş olacağız. Ulaşımımızı rahatlatacak ikinci bir yolu kazanmış olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NECAT TEYFUN

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2023, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER