Van Sağlık Fuarı kapılarını açıyor

Van'da geçtiğimiz yıl Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öncülüğünde organize edilen Van Sağlık ve Medikal Fuarı bu yıl ikinci kez kapılarını açıyor. 23-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Van Sağlık Fuarı kapılarını açıyor

Van'da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 2. Van Sağlık ve Medikal Fuarı'nın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Sağlık Bilimleri ve teknolojilerinde bölgedeki tek fuar olma özelliği taşıyan Van Sağlık ve Medikal Fuarı 23-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde ikinci kez düzenlenecek. Fuarda, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden gelecek alım heyetleri ağırlanacak.

Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere, Ticaret Bakanlığı, TOBB, Van Valiliği, Van YYÜ, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, KOSGEB'in n destekleriyle düzenlenecek fuar, Türkiye, İran, Azerbaycan, Irak başta olmak üzere birçok ülkeden gelen akademisyenler ve sektörün önde gelen yatırımcıları, sektörle ilgili firmalar ve yeni pazar arayışında olan firmalar için B2B toplantıları eşliğinde Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde bir araya gelecek.

Organizasyon çerçevesinde Türkiye'nin önde gelen sağlık hizmeti sunucuları, sektörde öncü birçok marka ve kurum, özel ve kamu hastaneleri, diş klinikleri, diş depoları ve medikal firmalarının yer alacağı fuarımızda katılımcı kuruluşların üst düzey yetkilileri ile sağlık sektöründe önemli aktörlerin bir araya gelebileceği fuar olması bekleniyor.

Fuar kapsamında ayrıca katılımcı sağlık kuruluşları ile temas ve stant ziyareti imkânı bulurken, uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuar, dünyanın birçok ülkesinden gelecek kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Türkiye'nin birçok ilinden hastane yöneticilerinden oluşan çok sayıda sektör profesyoneli tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

İpekyolu Expo Fuar A.Ş. tarafından organize edilen ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Van Sağlık ve Medikal Fuarı'nın tüm sağlık sektörüne öncülük etmesi hedefleniyor.

Sağlık bilimleri ve teknolojilerinde bölgedeki tek fuar ve kongre olma özelliğini taşıyan Van Sağlık ve Medikal Fuarı'nda İran, Irak ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden ve Türkiye'nin hemen hemen tüm bölgelerinden alım heyetleri, öğrenci ve akademisyenlerin katılması bekleniyor.

23-25 Kasım tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan 2. Van Sağlık ve Medikal Fuarı'nın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Fuara katılmak isteyenler için, kentin belli noktalarında her saat başı ücretsiz servisler kaldırılacak.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2023, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER