Van İnşaat Fuarı kapılarını açtı

İpekyolu Expo Fuar A.Ş. tarafından organize edilen ve Ortadoğu'da sektörün en önemli buluşma noktalarından biri olması hedeflenen Van İnşaat, Yapı, Dekorasyon ve Emlak Fuarı, düzenlenen törenle kapılarını açtı.

Van İnşaat Fuarı kapılarını açtı

70 firma ve 120 markanın katıldığı fuarın açılışında konuşan Van TSO Başkanı Necdet Takva, fuar ve kongrelerin kentlerin markalaşması ve şehirleşmesi açısından önemli bir sacayağı oluşturduğunu ifade etti.

19-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan Van İnşaat, Yapı, Dekorasyon ve Emlak Fuarı, düzenlenen törenle açıldı. 70 firma ve 120 markanın yer aldığı fuar, 4 gün boyunca devam edecek.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışına, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ve oda yönetimi, Van OSB Başkanı Mehmet Aslan ve OSB yönetiminin yanı sıra, organizasyon firması yetkilileri ve firma yetkilileri katıldı.

Öte yandan 4 gün boyunca devam edecek olan fuar kapsamında, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Van İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Mühendisler Odası Van Şubesi tarafından desteklenen Mimarlık İnşaat ve Çevre Zirvesi yapılacak.

"FUARIMIZDA 70 FİRMA, 120 MARKA YER ALIYOR"

Fuarın açılışında konuşan İpekyolu Expo Fuar A.Ş. yetkilisi Özgür Can Çelik, "Van'da yılda ortalama 10 fuar kapasitesine ulaştık. Bu ciddi bir oran fakat inşaat fuarımızın bu fuarlar arasında farklı ve özel bir yeri var. Türkiye'de şu anda 10'uncusu yapılan 2. inşaat fuarımız. Bu Van için çok önemli durum. Ayrıca Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde bu sene bizim fuarımızın haricinde sadece bir inşaat fuarı yapıldı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 2'inci kez yapılan fuar. Bizim haricimizde Diyarbakır'da bu fuar yapıldı. Onun haricinde Gaziantep, Şanlıurfa ve diğer şehirlerimiz dahil bölgede 2'inci kez inşaat fuarı yapılıyor ve bunu yapan Van. Bunun haklı gururunu da yaşıyoruz. Fuarımızda 70 firma, 120 marka yer almakta. Bu firmalar sadece Van firmaları değil Bursa'dan Ankara'dan, İstanbul'a bölgemizin ve ülkemizin farklı şehirlerinden çok değerli katılımcılarımız geldi. Bu katılımcılarımız 10 gün boyunca sektör profesyonelleriyle buluşacaklar ve Van'ın inşaat anlamındaki gelişimine büyük katkıda bulunacaklar. Fuarımız 4 gün devam edecek. Organizasyonu yaparken SKT'lar katkıda bulundular. Bütün STK'larına çok teşekkür ediyoruz. Projede emek verenlere de çok teşekkür ediyoruz" dedi.

"FUAR VE KONGRELER ŞEHİRLEŞME AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR SACAYAĞINI OLUŞTURUYOR"

Daha sonra söz alan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ise, "İlk fuarımızı 2015 yılında burada turizm fuarını açarak yaptık. Van Turizm Fuarı şuanda Türkiye'deki en büyük üçüncü turizm fuarı haline geldi. Kentlerin gelişiminde, değişiminde, dönüşümünde elbette uzun yıllar emek harcanması gereken bir süreç var. Fuar ve kongrelerde bu anlamda kentlerin markalaşması ve şehirleşme açısından önemli bir sacayağı oluşturuyor. Bugün o sacayaklarının bir tanesini geldiğimiz nokta itibariyle gurur duyacağımız boyutunu ifade etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Kurdele kesiminin ardından fuar alanını gezen katılımcılar, firmalardan bilgi aldı.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER