Van Filistine Destek Platformu’ndan TFF’ye tepki

Van Filistine Destek Platformu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Mc Donald's ile yaptığı sponsorluk anlaşmasına sert tepki gösterdi.

Van Filistine Destek Platformu’ndan TFF’ye tepki

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırıların ardından Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde İsrail ürünleri ve firmaları boykot edilmeye devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Mc Donald's ile sponsorluk anlaşması yapması tepkilere neden oldu.

TFF’nin, siyonist rejimin Gazze'de uyguladığı soykırımı açıktan destekleyen, işgalci askerlerin gıda sponsoru olan ve bu nedenle tüm dünyada boykot uygulanan McDonald's markasıyla 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzalaması, ülke genelinde olduğu gibi Van’da da tepkilere neden olmaya devam ediyor.

“ACİLEN BU YANLIŞ TUTUMDAN VAZGEÇMELİ”

Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Van Filistine Destek Platformu, “İsrail Ordusu'na verdiği destek nedeniyle protesto edilen Mc Donalds, Türkiye Futbol Federasyonu'na sponsor oldu. İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırıların ardından Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde İsrail ürünleri ve firmaları boykot edilmeye başlandı. Özellikle kamu kurumlarında, belediyeler ve işletmelerindeki İsrail menşeili ürünler kullanımdan kaldırılırken boykota yurt genelinde hemen her alanda devam ediliyor. TFF, soykırımla anılan bir markayla ortaklık yapmış olmaktan en azından bu süreçte rahatsızlık duyabilir, o reklamları geri çektirebilir. Bunca tepkiye rağmen görmedik, duymadık, bilmiyoruz rolüne bürünmeleri son dönemde ülke gündemine sık sık skandallarla gelen federasyon için yeni bir kriz doğurmuştur. Boykot konusunun sadece ülke gündemimizin değil, dünya gündeminin üst sıralarında yer aldığı bu süreçte her yeri reklamlarla donatıp en baştan hatalı bu anlaşmayı Gazze için yüreği yanan insanların adeta gözlerine sokmak iyi niyetle açıklanamaz. Milletimizin boykot listesinin başına koyduğu bir şirketin üç kuruşuna değerlerimizi satan bu kişi ve kesimler ne yapmak istiyorlar? McDonald's; İnsanlık suçu işleyen, soykırımcı, terörist, 25 bin kadın çocuk ve masumun katili olan İsrail'in de finansörü değil mi? 10 bin çocuğun katili işgalci bir orduya yemek sponsorluğu yapan Mc Donald's değil mi? Demek ki Milli Takım yöneticileri milli değilmiş! "Milli" Takımlara sadece İşgal destekçisi Mc Donald's değil, birçok işgalci sempatizanı firma sponsor olmuş! Halk boykot için çırpınırken bu aymazlık bu duyarsızlık neden! Milli takım için daha sağlıklı daha doğal yemek imkanı sunan yerli ve milli bir firma bulamadınız mı? Sporculara fast food ile beslenmeyi mi öneriyor ve bu kültürün anası olan bir firma ile 'lezzet sponsoru' diye anlaşma yapıyorsunuz? Biz ne sporcularımıza ne milletimize fast food ile beslenmeyi sağlık açısından tavsiye etmiyoruz. Acilen bu yanlış tutumdan vazgeçmeli ve bu sponsorluk sözleşmesinden çekilmelisiniz. Bu durumu kınıyor ve yazıklar olsun diyoruz. Halkın milli ve manevi değerlerine saygılı bir yönetim beklentisi ile TFF yönetiminin istifa etmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2024, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER