Van, en az vakada ikinci sırada bulunuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Kırşehir, Aksaray, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Ardahan, Sivas, Ankara, Isparta ve İstanbul en fazla vakanın görüldüğü iller olurken, Van ise ülke genelinde en az vakanın görüldüğü ikinci il oldu.

Van, en az vakada ikinci sırada bulunuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısı verilerini açıkladı. Bakan Koca, 19-25 Şubat arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin Kırşehir, Aksaray, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Ardahan, Sivas, Ankara, Isparta ve İstanbul olduğuna dikkat çekerken, Van ise, Türkiye genelinde 55,62 oranıyla en az vakanın görüldüğü iller arasında ikinci sırada yer aldı.

Son haftalarda 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni vaka sayılarında üçün sıraya gerileyen Van, 19-25 Şubat arasında 55,62 oranıyla ikinci sıraya yükseldi.

19-25 Şubat tarihleri arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık vaka sayısında bu hafta Şırnak ilk sırada yer alırken, Van ikinci, Bingöl ise üçüncü sırada yer aldı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "19-25 Şubat arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Kırşehir, Aksaray, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Ardahan, Sivas, Ankara, Isparta, İstanbul" ifadelerine yer verdi.

Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Kırşehir, Aksaray, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Ardahan, Sivas, Ankara, Isparta ve İstanbul olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre bu hafta Kırşehir, en çok vakanın görüldüğü il olarak zirveye çıkarken, Van ise Türkiye genelinde 81 il içerisinde en az vakaya sahil ikinci il olma başarısı gösterdi.

Vakanın en az görüldüğü illerin başında bu hafta yine Şırnak gelirken, Şırnak sırasıyla Van, Bingöl, Hakkari, Ağrı, Batman, Mardin, Siirt, Antalya  ve Kars takip etti.

Van, 55,62 oranıyla 19 - 25 Şubat arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısında Türkiye genelinde ikinci sırada yer aldı.

Van Bölge Gazetesi: Bişar Ulutaş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER