banner31

Van, en az vaka sayısında üçüncü sırada…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Yalova, Tunceli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, Amasya, Osmaniye, Kırşehir en fazla vakanın görüldüğü iller olurken, Van ise Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü üçüncü il oldu.

Van, en az vaka sayısında üçüncü sırada…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısı verilerini açıkladı. Bakan Koca, Yalova, Tunceli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, Amasya, Osmaniye, Kırşehir'de haftalık vaka sayılarının arttığına dikkat çekerken, Van ise, Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü iller arasında üçüncü sırada yer aldı.

Geçtiğimiz iki haftada ilk sırada yer alan Van, 16-22 Ekim arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni vaka sayılarında üçüncü sıraya geriledi. Haftalık olarak vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenirken, Van son açıklanan rakamlara göre en az vakaya sahip üç ilden biri oldu.

Son iki haftada birinci sırada yer alan Van, 16-22 Ekim arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık vaka sayısında Şırnak ve Siirt'in ardından bu kez üçüncü sırada yer aldı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "16-22 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre En Çok Artan 10 İlimiz: Yalova, Tunceli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, Amasya, Osmaniye, Kırşehir. 16-22 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Yalova, Tunceli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, Amasya, Osmaniye, Kırşehir olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre Yalova, en çok vakanın görüldüğü il olarak zirveye çıkarken, Van ise Türkiye genelinde 81 il içerisinde en az vakanın görüldüğü üçüncü il olarak kayıtlara geçti.

Vakanın en az görüldüğü illerin başında bu hafta Şırnak gelirken, Şırnak'ı sırasıyla, Siirt, Van, Batman, Muğla, Aydın, İzmir ve Hakkâri takip etti.

Van, 36,89 oranıyla 16-22 Ekim arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısında Türkiye genelinde ilk il içerisinde yer almaya devam etti.

Van Bölge Gazetesi: Bişar Ulutaş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER