Van ekipleri, sokak hayvanlarının da yanında

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Malatya’da Van ekiplerinin aralıksız çalışması devam ediyor.

Van ekipleri, sokak hayvanlarının da yanında

Deprem bölgesinde vatandaşların yaralarının sarılması için her alanda insanlara dokunan ekiplerimiz, sahipsiz ve enkazdan yaralı çıkarılan hayvanların da yardımına koşuyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri Akçadağ İlçesi kırsalında enkazdan çıkan yaralı bir köpeği tedavi etmek için mobil hayvan sağlık aracıyla kilometrelerce yol kat etti.

Enkazda ayağı kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluşan köpeğin ayağına müdahale eden ekipler, enfeksiyon riski olan yaraları da tedavi ederek köpek maması bırakarak mahalleden ayrıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Salih Allahverdi, “ilk etapta bir mobil hayvan hastanesi, 5 veteriner hekim, 10 yardımcı personel, 2 mama dağıtım aracı ve 30 ton mama ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her can bizim için kıymetlidir” dedi.

Köpeğinin çok acı çektiğini belirten Mehmet Tuncel, “Köpeğimi tedavi ettiniz. Allah sizden razı olsun” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2023, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43