Van Edremit Kızılay Şubesi, minik öğrencileri sevindirdi

Van Edremit Kızılay Şubesi, sosyal sorumluluk çerçevesinde yaptığı çalışmalarla takdir toplarken, son olarak minik öğrencilere yönelik yaptığı giyim desteği ile büyük beğeni kazandı.

Van Edremit Kızılay Şubesi, minik öğrencileri sevindirdi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde özellikle kış aylarının çetin geçtiği Çatak ilçesinde farklı okullarda eğitim öğretim gören minik öğrencilere şefkat elini uzatan Van Edremit Kızılay Merkezi, minik öğrencilere mont ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaret edilen okullarda Kızılay'ın görevi, yaptığı çalışmaları anlatan ve bu anlamda öğrencilerde bir bilinçlendirme çalışmasına da vesile olan Van Edremit Kızılay ekibi, bu çalışmalardan ötürü farklı bir memnuniyet yaşadıklarını dile getirdiler.

İlçe Jandarma Komutanı eşliğinde Çatak'ın Büyükağaç Ortaokulu, Caziye-İbrahim İzsiz İlkokulu ve farklı okullarda minik çocukların güzel yüreğine dokunan Kızılay ekibi, minik öğrencilerin yaşadığı mutluluğun her şeye bedel olduğunu dile getirdiler.

Kızılay'ın dünyada bir marka olduğuna, dünyanın her köşesinde zorda kalan insanlara el uzatan, kucaklayan, onların sıkıntılarını gideren büyük bir kurum olduğundan söz eden vatandaşlar, öğrencilere yönelik yapılan yardımların da ayrı bir güzellik olduğunu dile getirdiler.

Özellikle kış aylarında maddi durumu elverişli olmayan ve okula giden minik öğrencilere yönelik yapılan yardımların, verilen hediyelerin büyük bir anlam taşıdığına değinen vatandaşlar, Kızılay'ın bu yüzden hep gönüllerde yeri olduğunu ifade ettiler.

Kızılay'ın var olduğu günden bu yana hep insanların gönlüne dokunduğundan bahseden vatandaşlar, minik öğrencilere Kızılay'ın önemini ve çalışmalarının anlatılmasının gelecek nesillerin Kızılay'a olan güveni ve sevgiyi de pekiştirdiğinden söz ettiler.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER