Van, depremin yaralarını sarıyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ardından Van’dan deprem bölgesi Malatya’ya giden ekipler, depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için canla başla çalışıyor.

Van, depremin yaralarını sarıyor

Geçtiğimiz hafta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından Van, Malatya’nın yaralarını sarmak için geceli gündüzlü çalışma yürütüyor. Van Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda her alanda vatandaşlara dokunan ekipler, kadın ve çocukların da tüm ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı 50 kişiden oluşan ekip ilk olarak bölgedeki kadın ve çocukların ihtiyaçlarını tespit ederek, yardımları bu yönde ulaştırıyor.

Başta çadır kentler olmak üzere barınma alanlarında kalan kadın, bebek ve çocukların ihtiyaçları yerine ulaştıran Van ekiplerine teşekkür eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde bu zor günlerinde aşılacağını ifade etti.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER