Van dahil 25 ilde 141 arsa satışa çıkarılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Van, Ankara, İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 25 ildeki 141 arsayı satışa, Osmaniye ve Konya'daki 3 arsayı da kiraya sundu. Van'da TOKİ'ye ait olan bazı arsalar, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve ilçe belediye başkanlarının görüşmeleri sonucu park yapılmak üzere, TOKİ tarafından hibe edilmişti.

Van dahil 25 ilde 141 arsa satışa çıkarılıyor

   Van'ın merkezinde bulunan, Beşyol mevkiine yakın eski Van Devlet Hastanesi'nin arsası, Millet Bahçesi yapılmak üzere TOKİ tarafından hibe edilirken, yine İpekyolu İlçesi Şerefiye Mahallesi'nde 12 dönümlük arsa da İpek Park yapılmak üzere hibe edilmişti.


    Ayrıca Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'ın girişimleri sonucu TOKİ'ye ait 300 dönümlük arsa da kent ormanı olarak Van'a kazandırılmıştı.

    TOKİ'nin 25 ilde satışa çıkardığı konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeyle sahip olunabilecek.

    Muhammen bedeli 1 milyar 222 milyon 83 bin 854 lira olan toplam 2 milyon 42 bin 382 metrekare büyüklüğündeki, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van'da bulunan 141 arsa, açık artırmayla satılacak.

    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Van, Ankara, İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 25 ildeki 141 arsayı satışa, Osmaniye ve Konya'daki 3 arsayı da kiraya sundu. Osmaniye'de iki, Konya'da bir arsanın kiraya sunulacağı açık artırma, 24-25 Aralık'ta 10.30 ve 14.00 saatlerinde dört ayrı oturum halinde yapılacak. 

    Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de "www.emlakyonetim.com.tr" teklif verilebilecek.

    ARSALARA YÜZDE 25 PEŞİNAT, 60 AY VADEYLE SAHİP OLUNABİLECEK

    Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ile akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olabilecek.

   Satışa ilişkin detaylı bilgiye "www.toki.gov.tr" ile "www.emlakyonetim.com.tr" internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek. Van Bölge Haber

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER