Van'da kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül…

Kitap Van Projesi kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı tarafından verildi.

Van'da kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül…

Kitap Van Projesi kapsamında üçüncü kez düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Selahaddin Eyyübi İMKB Anadolu Lisesinde yapılan törende konuşan Vali Balcı, etkinliğe katılan ve dereceye giren öğrencileri kutladı. Şu ana kadar 65 bin çocuğa kitap ulaştırdıklarını belirten Vali Balcı, 256 okula Z kütüphane kurduklarını vurguladı.

"VAN, KİTABIN YENİ BAŞKENTİ"

Selahattin Eyyubi Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Valimiz, "Doğru yoldayız. Kitap okuma, dünyanın en güzel işlerinden biri. Kitap okuyup başarısız olan hiçbir öğrenci yok. Kitap okuyan öğrencilerin hayal dünyası gelişir, akademik anlamda büyük başarı elde ederler. Biz Van'da kitap okuma üzerine güzel işler yapıyoruz. Şimdiye kadar ilimize 1,5 milyon kitap kazandırdık. Van, kitabın yeni başkenti. Ayrıca PTT aracılığıyla kitapvan.gov.tr adresinden kitap isteyenlere kitaplar postacılar tarafından ulaştırılıyor. Şimdiye kadar 65 bin kitap çocuklarımıza ulaştırıldı. 13 ilçemizde bebek ve çocuk kütüphanesi kurduk. Yeni bir il halk ve çocuk kütüphanesinin ihalesini yapıyoruz. Bitirip hizmete açacağız. Edremit'e yeni bir kütüphane açtık. 256 okula Z kütüphane kurduk. Emeği geçenlere, projemize destek verenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NECAT TEYFUN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER