Van'da indirim izdihamı…

Hediyelik eşya, zücaciye, çeyiz takımı, mutfak, ev dekorasyon ve bir çok ürünün satıldığı Çarşı İstanbul Van Şubesi hizmete açıldı. Açılışının ilk gününe özel indirimleri duyanlar ise Çarşı İstanbul Van Şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Van'da indirim izdihamı…

Van AVM yanında hizmete açılan Çarşı İstanbul Van Şubesi, ilk günde yoğun bir ilgi gördü. Açılışta indirimden dolayı büyük bir izdiham yaşanırken, zaman zaman fenalık geçirenler oldu.

Ev dekorasyon ürünlerinin satıldığı Çarşı İstanbul Van Şubesi'nde saksıdan, kahve fincanına, dekor çiçeklerinden, tabak ve çanağa kadar birçok ürünü vatandaşlarla buluşturuyor.

Birçok ilde şubesi bulunan Çarşı İstanbul, Van'da da ilk şubesini açtı. Açılışa özel indirimleri duyan vatandaşlar, Çarşı İstanbul Van Şubesi önünde uzun kuyruklar oluştururken, yoğun kalabalıktan dolayı resim açılış yapılamadı. Polis ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen, izdiham yaratan vatandaşlar, zaman zaman ezilme tehlikesi geçirirken, bazı kadınlar ise fenalık geçirdi.

"DOLARA İNAT İNDİRİME GİTTİK"

Çarşı İstanbul Van Şubesi yetkilisi ve Van Hızır Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Faruk Alpaslan'ın damadı Emre Tapan, "Van halkının ayağına ucuzluğu getirmek için böyle bir yer açtık. Bin 500 metrekarelik bir alanda Van halkına hizmet veriyoruz. Van halkının ilk günden gösterdiği yoğun ilgisinden dolayı çok memnunuz. Mağazamızda hediyelik eşya, zücaciye, çeyiz takımı, mutfak malzemeleri A'dan, Z'ye herşey var. 26 bin çeşit ürün var. Dolara inat indirime gittik. İlk günden böyle bir kalabalık beklemiyorduk. Tabi insanlar biraz izdiham yarattı. Gönül isterdi ki herkes sırayla içeri girip, gönlüne göre alışveriş yapmasıydı. Hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz. İnsanlarımız yavaş yavaş içeriye alıyoruz. İzdihamın yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu indirimlerin her gün devam edecek" dedi.

"İNSANLARIN ALIM GÜCÜNÜN NE KADAR DÜŞTÜĞÜNÜ RAHATLIKLA GÖREBİLİYORUZ"

Daha sonra söz alan Van Hızır Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Faruk Alpaslan ise damadı Emre Tapan'ın ve kızının böyle bir işletmeyi açmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Zor dönemler geçiyoruz. Çocuklarımız bu zor dönemde insanlara daha ucuz ürün ulaştırmak için böyle bir yer açtı. Ciddi bir izdiham var. Herkesin ulaşabileceği ürünleri burada görebiliyoruz. Çocuklarımız herkesin alım gücüne orantılı ürünler getirdiler. Burada çok çeşit var ve bu ürünler cüzi miktarlara satılıyor. Burada insanların alım gücünün ne kadar düştüğünü rahatlıkla görebiliyoruz. Keşke halkımız birbirlerine karşı biraz daha anlayışlı olsalar. Birçok vatandaş aldığı ürün kadar ürün kırdı. Ama önemli değil. Önemli olan burada halka hizmettir. Buradan damadımı ve kızımı kutluyorum. Van'ımıza güzel bir mekan kazandırdılar. Allah hayırlı uğurlu etsin. Hayatımda ilk defa böyle bir izdiham gördüm. Van'ımıza hayırlı olsun" diye konuştu.
Bölge: Hacı Yılmaz

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER