Van'da bayram yoğunluğu

Van'da Kurban Bayramı öncesinde çarşıda alışveriş yoğunluğu yaşanırken, berber ve kuaförlerin yanı sıra otogarda da bayram yoğunluğu sürüyor.

Van'da bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilini memleketlerine ve tatil beldelerine giderek değerlendirmek isteyen vatandaşlar otogarın yolunu tutarken, kent merkezin ise alışveriş yoğunluğu yaşanıyor. Berber ve kuaförlerde de bayram yoğunluğu sürüyor.

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birçok sektörde olduğu gibi berber ve kuaförlerde de müşteri yoğunluğu oluşurken, berber ve kuaförler gece geç saatlere kadar çalışarak müşterilerine hizmet veriyor. Berber ve kuaförlerin yanı sıra, bıçak bileyicilerinde de yoğunluk gözlemlendi.

Van'da vatandaşlarda alışveriş telaşı başlarken, başta baklava, şekerci ve kuruyemişçilerin önünde kuyruklar oluştu.

Kimi vatandaş cadde ve sokaklarda kurulan tezgahlarda bayram alışverişini yaparken kimi vatandaş ise mağaza ve marketleri tercih etti. Kurban Bayramı ihtiyaçlarını temin etmek isteyen vatandaşlar yoğunluk oluştururken, caddede yaşanan hareketlilik az da olsa esnafın yüzünü güldürdü.

Bayram alışverişini açık alanda kurulan semt pazarlarında yapan vatandaşlardan dolayı yoğunluğun oluştuğu çarşı merkezinde, vatandaşların en çok şeker, lokum, çikolata ve giyim tezgâhlarına rağbet gösterdiği görüldü.

Van'ın en işlek caddelerinden olan Kazım Karabekir ve Cumhuriyet Caddesi ile Sanat Sokağı, yaklaşan bayram öncesinde kalabalıktan geçilmiyor. Özellikle ara sokaklarda yoğun bir kalabalığın olduğu gözlemlendi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER