Van Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Özel Kliniği hizmete açıldı

Uzman Doktor Can Ebiri'nin sahibi olduğu Van Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Özel Kliniği düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Van Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Özel Kliniği hizmete açıldı

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Uzman Doktor Can Ebiri ve birçok davetlinin katıldığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Özel Kliniği İpekyolu üzerinde bulunan Van Şehir Stadyumu karşısında hizmet vermeye başladı.

Açılış öncesi kliniği gezen ve Uzman Doktor Can Ebiri'den yapılacak olan hizmetlere yönelik bilgi alan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, daha sonra açılış törenine katıldı.

Kurdele kesimi öncesi dilek ve temennilerde bulunan Vali Bilmez, ilimizde çocuk nüfusunun çok olmasına değinerek, böylesi sağlık kurumlarının önemini belirtti.

Doğum oranı yüksek olan Van'da böyle bir kliniğin açılmasının önemli olduğuna işaret eden Vali Bilmez, sağlık kliniğinin hem Van'a hem de işyeri sahibine hayırlı olmasını diledi.

Van Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Özel Kliniği sahibi Uzman Doktor Can Ebiri ise, katılımlarından dolayı mülki amirler başta olmak üzere, katılım gösteren, eş, dost ve akrabalara teşekkür etti.

Uzman Doktor Ebiri, "Sağlık hizmetlerinde kendi alanımızla ilgili olarak bölgemizde fark ettiğimiz eksikliği bir nebze giderebilmek amacı ile kliniğimizi açmış bulunmaktayız. Çocuk hastalıklarında bilindiği üzere hastaya vakit ayırmak, tıbbi geçmişini ve şikayetlerini dinlemek ve ayrıntılı muayene yapmak hastanın tanı ve tedavisinde önemli bir yer tutmaktadır. Kliniğimizde hastalarımıza zaman ayırmak bakımından gerekli özen gösterilmektedir. Bunun yanı sıra tanısal açıdan yardımcı olması bakımından anlaşmalı olduğumuz laboratuvarlarda her türlü tetkik imkanımız bulunmaktadır. Acil müdahale birimimiz acil müdahale gerektiren hastalar için hizmet vermektedir. Mesai saatleri içerisinde imkanları elvermeyip mesai dışında hastalarını muayene ettirmek isteyen ebeveynler için mesai dışı poliklinik hizmeti saat 23:00'e dek vermekteyiz. Müşahade takibi gerektiren ( damar yolundan ilaç ve serum uygulaması, buhar tedavisi, enjeksiyon tedavisi) hastalarımız için müşahade hizmetleri de vermekte olduğumuzu belirtmek isterim. Bunların yanı sıra emzirme ve beslenme eğitimi, çocuklarımızın büyüme takibi, astım ve alerji tanı ve tedavileri gibi spesik hastalıkların takibi gibi konularda da ailelerimize gerekli desteği sunmaktayız. 'Sağlıklı nesiller, mutlu yarınlar' şiarıyla çıktığımız bu yolda Van halkımıza hizmet vermekten gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

UZMAN DOKTOR CAN EBİRİ KİMDİR?

1982 yılında Van'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Van'da tamamlamıştır. 2000 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görmeye hak kazanmıştır. Bir yılı İngilizce olmak üzere 7 yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrasında 2007 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. Mecburi hizmetini Van Devlet Hastanesi'nde yaptıktan sonra, uzmanlık eğitimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. 2012 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı unvanını almıştır. Uzman hekim olarak Ağrı, Van ve Gaziantep illerinde çeşitli özel ve kamu sağlık kuruluşlarında mesleğini icra etmiştir. Uzm. Dr. Can Ebiri Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER