Van Büyükşehir'den iddialara cevap

Van Büyükşehir Belediyesi, son günlerde özellikle sosyal medya platformları ve bazı internet sitelerinde, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı emrine görevlendirilen protokol teknesinin tadilatına 638 bin TL verilerek şahsi işlerde kullanıldığı yönünde çıkan haberlerin asılsız ve mesnetsiz olduğunu açıkladı.

Van Büyükşehir'den iddialara cevap

   Çıkan haberlerde teknede altın günü yapıldığı iddiası tamamen asılsız olduğunu açıklayan Van Büyükşehir Belediyesi, teknenin Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanıldığı belirtildi.

   Açıklamada Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 48 bin TL’ye herhangi bir yemek takımı ve ya kişisel harcama yapılmadığın vurgu yapılarak, İçişleri Bakanlığınca Büyükşehir Belediyesi’ne görevlendirme yapıldığı dönemden günümüze, hizmetlerin halk odaklı olup, her evresi şeffaf bir şekilde kamuoyuna açık yürütüldüğü açıklandı.

   “AMAÇLARI HİZMET OLMAYAN, VATANDAŞ İÇİN YAPILAN HİZMETLERİ BALTALAMAYA ÇALIŞAN BELLİ KESİMLERİN BU TÜR PAYLAŞIMLARI DİKKATE ALINMAMALI”

   Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Son günlerde özellikle sosyal medya platformları ve bazı internet sitelerinde, Belediyemiz Ulaşım Daire Başkanlığı emrine görevlendirilen protokol teknesinin tadilatına 638 bin TL verilerek şahsi işlerde kullanıldığı yönünde mesnetsiz iddialar yer almaktadır. 2018 yılında bakım-onarımı yapılan söz konusu tekne, ilimizi ziyaret eden misafirlerin Van Gölü’ndeki ulaşımı ve ihtiyaç halinde Akdamar Adası gezileri için kullanılmaktadır. Teknede altın günü yapıldığı iddiası tamamen asılsızdır. Tekne, 2019 ve 2020 yılı içerisinde bu ve benzeri hiçbir etkinlik için kullanılmamıştır. Teknemiz, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmaktadır. Basına da yansıdığı üzere ilimiz ve ilçelerimizde bulunan dar gelirli ilk ve ortaokul öğrencilerinin Van Gölü ve tarihi Akdamar Adası’nın gezdirilmesi, yine belirli zamanlarda yaşlı ve engelli vatandaşların Van Gölü ve Akdamar Adası gezilerinde kullanılmaktadır. Ayrıca belediyeden 48 bin TL’ye herhangi bir yemek takımı ve ya kişisel harcama yapılmamıştır. Bu bağlamda İçişleri Bakanlığınca Büyükşehir Belediyesine görevlendirme yapıldığı dönemden günümüze, hizmetlerimiz halk odaklı olup, her evresi şeffaf bir şekilde kamuoyuna açık yürütülmektedir. Bu nedenle amaçları hizmet olmayan, vatandaş için yapılan hizmetleri baltalamaya çalışan belli kesimlerin gündem oluşturma çabası içinde yaptığı bu tür paylaşımların dikkate alınmaması hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER