Van Amatör'de iki grupta da liderler değişti

Van 1. Amatör kümede A Grubunda ve B Grubunda 3. Hafta maçları yine kıyasıya mücadelelere sahne olurken, iki grupta da liderler değişti. A Grubunda konuk ettiği Van 1974 FK'yı 3-0 mağlup eden Van Kartalspor 6 puanla liderlik koltuğuna otururken, B Grubunda ise Erciş 1 Nisanspor'u 4-1'le geçen Altay Eğitim Kültürspor 9 puanla liderlik koltuğunun sahibi oldu.

Van Amatör'de iki grupta da liderler değişti

Van 1. Amatör kümede A Grubunda geride kalan 3 haftalık maraton sonunda 6 puanlı Van Kartalspor, B grubunda ise 3. Hafta sonunda 9 puanlı Altay Eğitim Kültürspor yeni haftada liderlik koltuğunun sahibi oldular.

Her hafta sonu İŞGEM, sanayi ve ilçe takımlarının sahalarında oynanan karşılaşmalar, kıyasıya mücadelelere sahne olurken, maçlar bu hafta da bol gollü sonuçlarla tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı liglerde futbol müsabakaları oynanmaya devam ederken, bu bağlamda Van 1. Amatör Futbol müsabakalarında üçüncü hafta maçları geride kaldı.

VAN KARTALSPOR A GRUBUNDA LİDER

Van 1. Amatör Küme A Grubunda konuk ettiği Van 1974 FK'yı 3-0'la geçen Van Kartalspor, 6 puanla yeni haftada liderlik koltuğunun sahibi olurken, Van Yolspor ile 2-2 berabere kalan Van Büyükşehir Belediye Gençlikspor ise 5 puan +6 averajla ikinci sıraya geriledi.

Erciş Gençlik Belediyespor ile 2-2 berabere kalan İlvanspor, 5 puan +3 averajla üçüncü sırada yer alırken, Van Yolspor ise 5 puan +2 averajla dördüncü sırada yer aldı.

Erciş Gençlik Belediyespor 4 puan +3 averajla beşinci sırada yer alırken, haftayı BAY geçen Özalp Gençlikspor ise 4 puan +3 averajla altıncı sırada yer aldı.

Tuşba FK'yı 3-0 mağlup eden Erciş Örenespor, 3 puanla yedinci sırada yer alırken, henüz puanla tanışamayan Tuşba FK ve Van 1974 FK ise son iki sırayı paylaştı.

B GRUBUNDA YENİ LİDER ALTAY…

Van 1. Amatör Küme B Grubunda ise konuk ettiği Erciş 1 Nisanspor'u 4-1'le geçen Altay Eğitim Kültürspor, 9 puan +8 averajla liderlik koltuğunun sahibi olurken, Başkale Gençlikspor'u 3-1 mağlup eden İpekyolu Belediyesi Gençlikspor ise 9 puan +8 averajla ikinci sırada yer aldı.

Yeşil Gevaşspor'u 3-0 mağlup eden Tuşba Gençlik Merkezi, 7 puanla üçüncü sırada yer alırken, Yeşil Gevaşspor ise 4 puanla dördüncü sırada yer aldı.

Van İskelespor ise 0-0 berabere kalan Van DSİ, 2 puanla beşinci sırada yer alırken, Başkale Gençlikspor ise 1 puan -3 averajla altıncı sırada yer aldı.

Van İskelespor 1 puan -4 averajla yedinci sırada yer alırken, henüz puanı bulunmayan Erciş 1 Nisanspor ise son sırada yer aldı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2023, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER