Vali Bilmez, ilçedeki çalışmaları inceledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Özalp ve Saray ilçelerindeki yol yatırımları ile katı atık entegre tesisi ve Fidanlık – İskele Sahil Yolu’ndaki çalışmaları inceledi.

Vali Bilmez, ilçedeki çalışmaları inceledi

   Van Büyükşehir Belediyesi iş sezonun kapanmasına az bir süre kala çalışmalarını tamamlıyor.

   Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez, beraberinde AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ile İrfan Kartal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel ile birlikte Özalp ve Saray ilçelerindeki yol yatırımları ile kentteki Belediye yatırımlarını gezdi.

   İlk olarak Özalp ilçesine geçen Vali Bilmez ve beraberindekileri burada Özalp Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkan Vekili M. Emin Nasır ile ilçe protokolü karşıladı. Özalp ilçe merkezinde Büyükşehir Belediyesince yenilenen 1.5 kilometrelik Atatürk Caddesi’ni gezen Vali Bilmez, esnafı da ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

  Daha sonra Saray ilçesine geçen Vali Bilmez beraberindekiler Saray Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkan Vekili Yunus Ataman tarafından karşılandı.

   Burada da Büyükşehir Belediyesince yapılan 5.2 kilometrelik, Çaybağı - Örenborç Mahalle yolundaki beton yol çalışmalarını inceleyen Vali Bilmez, daha sonra Van - Özalp karayolu üzerinde bulunan Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisine geçti.

    Yapımı son aşamaya gelen projenin ikinci etap çalışmalarını inceleyen Vali Bilmez, çalışmalarla ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Ali Özvan ve yüklenici Firma yetkililerinden bilgi aldı. Beraberindekilerle bir süre tesis alanını gezen Vali Mehmet Emin Bilmez, Fidanlık-İskele Sahil Yolu’ndaki çalışmaları da denetledi.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2021, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER