Vali Balcı: Bütün gönüllere dokunacağız

Van Valisi Dr. Ozan Balcı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek brifing aldı. Vali Balcı, problemleri ivedilikle çözeceklerini belirterek, bütün gönüllere dokunacaklarını ifade etti.

Vali Balcı: Bütün gönüllere dokunacağız

İl Müdürü Tarık Kuşman, müdür yardımcıları ve personel tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, Alipaşa Toplantı salonunda Müdür Kuşman’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YARDIMA MUHTAÇ BÜTÜN AİLELER ZİYARET EDİLECEK

Toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Sosyal Hizmet Kampüsü'nün kurulması için alt yapı çalışması yapılamasını isteyerek Van Hızır Destek Projesi'nin hayata geçirilmesi talimatını verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, "Kendi anne babamız ve akrabalarımız zor durumda olduğunda nasıl yardımcı oluyorsak, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da aynı şekilde yardımcı olacak ve bütün haneleri ziyaret edeceğiz. Bütün gönüllere dokunacağız. Hayır dualarını alacağız.  Şehit ailelerimiz, engelli ve yoksul vatandaşlarımız ile yakından ilgilenerek problemlerini ivedilikle çözeceğiz" dedi.

Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı’ya Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu eşlik etti.

VALİ BALCI’DAN KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET

Vali Dr. Ozan Balcı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek brifing aldı.

İl Müdürü Erol Uslu, müdür yardımcıları ve personel tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personelle tek tek tanıştıktan sonra Müdür Erol Uslu'dan ilin tjrizm ve kültür yatırımları, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

"KÜLTÜR, SANAT VE EDEBİYATA DESTEK VERECEĞİM"

Van’da kültür, sanat, edebiyat gibi faaliyetleri geliştirmek için her türlü desteği vereceğini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, "Şehrimizdeki kültürel, sanatsal ve edebiyata ilişkin faaliyetleri desteklemekten, altyapılarını hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü bu tür faaliyetler şehri geleceğe hazırlar, genç nesillerin yetişmesine büyük katkı sağlar.

Van doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle kadim bir şehir ve çok büyük zenginlik içeriyor. Biz bu potansiyeli açığa çıkarmak için her türlü desteği vereceğiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN KİTAPLIKLARI VAN’DA OLACAK

Şairler, yazarlar, kültür ve sanat adamlarını çok önemsediğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı şöyle konuştu:

“Van'ı kitabın başkenti yapacağız. Hedefimiz, şehrimizin Türkiye'nin en zengin kitaplıklarının olduğu, çocuklar ve gençler tarafından en çok kitap okunan il olması. İl ilçe halk kütüphaneleri, bebek ve çocuk kütüphaneleriyle fonksiyonel kütüphaneler inşa edeceğiz. Gençlerimizi, vatandaşlarımızı yazarlar, şairler kültür sanat adamlarıyla buluşturucağız" dedi.

Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı'ya Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu eşlik etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER