Uyuşturucu tacirlerine geçit yok

Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs-şahıslara ve sokak satıcılarına yönelik olarak yapılan operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Uyuşturucu tacirlerine geçit yok

Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 26 Ocak- 01 Şubat tarihleri arasında kent genelinde uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda197,21 gram metamfetamin, 85,25 gram eroin, 17,68 gram sentetik kannabinoid, 1,05 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Konuyla alakalı Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince, ilimiz genelinde haksız kazanç sağlamak amacıyla uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten torbacı diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik 26.01.2024 - 01.02.2024 tarihleri arasında gençlerin yoğun bulunduğu alanlarda yapılan çalışmalar neticesinde; 197,21 gram metamfetamin, 85,25 gram eroin, 17,68 gram sentetik kannabinoid, 1,05 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Elde edilen uyuşturucu maddelerle ilgili olarak (2) şüpheli şahsa 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek' suçlarından, (8) şahsa 'Uyuşturucu Madde Kullanmak' suçundan olmak üzere toplam (10) şahsa yasal işlem yapılmıştır. Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcılarını tespit etmekte yanımızda olan vatandaşlarımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz. Maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebeple iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2024, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER