UKOME toplantısında yeni kararlar alındı

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ekim ayı olağan toplantısı yapıldı.

UKOME toplantısında yeni kararlar alındı

     Ulaşım Daire Başkanlığının koordinasyonunda düzenlenen toplantı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Daire Başkanlığı toplantı salonunda yapılan toplantıya Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel’in yanı sıra Ulaşım Daire Başkanı Ahmet Levent Böke, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Ulaştırma 8. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Şoförler Odası Başkanlığı, Tatvan Liman Başkanlığı, Ferit Melen Hava Meydanları Müdürlüğü temsilcileri ile belediyenin ilgili şube müdürleri katıldı.

    9 gündem maddesi ve 4 alt komisyon raporunun görüşüldüğü toplantıda il sınırları içerisinde, kamu kurumlarından ve vatandaşlardan talep edilen hız kesici başvuruları görüşülüp alt komisyona sevk edildi. Ayrıca geçtiğimiz ay yapılan olağan toplantıda görüşülerek alt komisyona sevk edilen İpekyolu Caddesi Şabaniye Kavşağı, PTT önünde bulunan ve kazalara sebebiyet veren servis yolunun iyileştirilerek, trafiğe daha uygun hale getirilmesi görüşmelerinde bulunuldu.

    Toplantıda daha sonra geçtiğimiz aylarda geçişe kapatılan İpekyolu Caddesi eski SSK hastanesi kavşağının yeniden açılması veya farklı alternatiflerle kavşağın iyileştirilmesi konusu da görüşüldü.

    Yaklaşık 2 saat süren toplantıda katılımcılar karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şehrimiz tıkanmış.
Şehrimiz tıkanmış. - 9 ay Önce

Çarşıdaki on ana arteri ve onlarca sokağı ücretli otoparka çeviren, trafiği ve şehir yaşamını tıkayan, şehirdeki düzensizliğe hiçbir çözüm getirmeyen ve aksine şehri felç eden parkomat uygulaması kaldırılmalıdır. Çarşının farklı noktalarına her biri yüzlerce araçlık dört beş adet otopark sahası yapılmalıdır. İki adet çok katlı otopark inşaatı başlatılmalıdır. Özel otopark alanlarına makul ve standart bir fiyat sınırı getirilmelidir. Çarsidaki yollarımız zaten dar. Birçok cadde ve sokağa araç park yasağı konulmalıdır. Çarşımız 2022'ye ferah, düzenli, çağdaş bir görünümle girmelidir. Çok eleştirilen bu uygulama sonlandırılsın. Beynerpark çok katlı otopark yapsın ve işletsin. Saygıdeğer yöneticilerimiz bu usandiran problemi daha makul bir biçimde çözüme kavuşturacaklardır. Onlara güveniyoruz. Saygılar.

SIRADAKİ HABER